Być synową i nie zwariować

Ocena: 6 (1 głosów)

Jak się nie zgubić w trójkącie bermudzkim teściowa-syn-synowa?

W bestsellerowej książce Być córką i nie zwariować psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller oraz dziennikarka Anna Bimer przeanalizowały relacje córek i matek, w tej przyglądają się relacjom równie trudnym - synowych z teściowymi.

Czasami spoglądają na nie z perspektywy teściowych, ale w większości skupiają się na problemach żon i partnerek mężczyzn, a nie ich matek.

Bycie synową nie jest bowiem łatwe. I to od samego początku. Kobieta, często młoda, wchodzi do obcej rodziny, która przyjmuje ją różnie: jedna ciepło i serdecznie, inna obojętnie, a jeszcze inna - z rezerwą, a czasem nawet z niechęcią. Spotykają się dwie kobiety - jedna starsza, druga młodsza, wychowana przez inną kobietę. Obydwie ukształtowane przez pokolenia kobiet w swoich rodzinach. Obydwie w relacji z tym samym mężczyzną - jedna z nich go urodziła i wychowała, druga - układa sobie z nim życie.

Mężczyzna zwykle się stara, lecz nie zawsze potrafi ułatwić partnerce kontakt ze swoją matką, która dla synowej często pozostaje tajemnicą.

Można śmiało powiedzieć, że układ teściowa-syn-synowa to potencjalny trójkąt bermudzki. Być synową i nie zwariować jest przewodnikiem dla kobiet, które chcą wiedzieć, jak się w nim nie zgubić.

Informacje dodatkowe o Być synową i nie zwariować:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-09-26
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788383380896
Liczba stron: 320

więcej

Kup książkę Być synową i nie zwariować

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Być synową i nie zwariować - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Profesor Bogdan de Barbaro powiedział, że dla chłopca matka jest pierwszą kobietą, a dla dziewczyny- pierwszą rywalką. Jeśli tak na to spojrzeć, układ: teściowa, syn, synowa- to potencjalny trójkąt bermudzki".

Jak ja się cieszę, że moja teściowa to naprawdę wspaniała kobieta. Ona nie ingeruje w nasze małżeństwo podkreślając, że ,,Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Nie powiem, czasami chciałam aby coś zrobiła, ale ona uparcie twierdziła, że skoro wyszła za mąż za swój problem, to mój jest jej nie potrzebny. I w sumie jej się nie dziwię, bo podejrzewam, że w stosunku do swoich dzieci najlepiej by było postępować podobnie. Znam jednak małżeństwa, gdzie synowa z teściową to dwie drapieżne lwice, gdzie matka walczy o najlepsze dobro dziecka, a syn i nie chce się jej przeciwstawić i nie chce problemu w domu. To bardzo trudna relacja mówiąc najogólniej, dlatego z taką przyjemnością zabrałam się za ten poradnik.
W temacie książki zabrały się kobiety: psycholożka, psychoterapeutka i dziennikarka. Bacznie obserwowały swoje otoczenie i bazując na sporym doświadczeniu w pierwszych kilku stronach spisały rozmowę jaką ze sobą prowadziły na ten temat. Swoje tezy opierały na prawdziwych sytuacjach z którymi kobiety do nich przychodziły. Na koniec każdej opowieści mamy podsumowującą rozmowę, która często toczy się wokół żartów, niestety mocnych w swojej prawdziwości. Opowieści toczą się w różnym kierunku, od niezrozumienia, wtrącania się w życie, złośliwości, jakie są typy synowych, czego nigdy nie mówić teściowej, jak się przygotować zanim wejdzie się do ich domu, jak być dobrą synową i w końcu temat, który nie każdy lubi, czyli zrozumienie teściowej. Większość powie, że skoro jej nie lubi, to po co ma rozumieć. A no dlatego, że i kobiety, które mają córki same będą ten temat przerabiać, wcześniej bądź później. Napisana jest z bardzo luźnym podejściem, gdzie często przewijają się żarty, by zbyt mocno nie stresować się tematem. To chyba najcieplejsze i pokrzepiające podejście do tematu, choć obie autorki znane są z tego, że ich poradniki się pochłania, nie czyta. Zresztą sam druk jest duży i temat powiedziałabym, że nigdy się nie wyczerpie. Poradnik jest dla każdego, choć może ze względu na niektóre sceny dotyczące współżycia, lepiej żeby zabrały się za niego osoby pełnoletnie. Bowiem i w temacie spraw łóżkowych teściowe również lubią maczać swoje macki:-)
Naprawdę przeczytajcie, sami zobaczycie, że warto!

Link do opinii
Inne książki autora
Rak time. Praktyczny poradnik onkologiczny
Anna Bimer0
Okładka ksiązki - Rak time. Praktyczny poradnik onkologiczny

Książka, która daje nadzieję, zagrzewa do optymizmu, odwagi i aktywności. Onkolodzy ostrzegają, że nadchodzi nowotworowe tsunami. Tak trudno w onkologii...

Oczy Wojownika. Opowieść o fotografie Macieju Macierzyńskim
Anna Bimer0
Okładka ksiązki - Oczy Wojownika. Opowieść o fotografie Macieju Macierzyńskim

Opowieść Anny Bimer o Macieju Macierzyńskim - o pracy fotoreportera, o wielkiej miłości, o wspólnym życiu, o chorobie i o śmierci. O wojowniku. Wojownik...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy