Yaguchi Yatora to licealista, który nagle odnalazł w sobie zamiłowanie do malarstwa i zamierza zdać na uniwersytet sztuki.
Niestety tuż przed egzaminami napotyka kolejną przeszkodę!
Oto opowieść o młodych i pełnych pasji artystach, którzy przygotowują się do egzaminów, by dostać się na uniwersytety sztuk pięknych.
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2022-01-10
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 0
OKRES ARTYSTYCZNY
Trzeci tomik ,,Blue Period" to nic innego, jak kolejna dawka studencko-artystycznych wrażeń. Nadal manga to bardziej przewodnik po szkołach, technikach i sztuce współczesnej, niż cokolwiek innego. Ale jeśli temat Was ciekawi, na pewno nie będziecie zawiedzeni czytając tę serię.
Yaguchi Yatora nadal toruje sobie drogę przez świat sztuki i uczniów z zapędami artystycznymi. Wszystko by znaleźć upragnione spełnienie. Ale, jak zawsze, na horyzoncie czekają kolejne trudności i problemy.
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/01/blue-period-3-tsubasa-yamaguchi.html
Pierwszy rok na uniwerku był dość ciężki, pełen zamartwiania się zadaniami i wynikami. Yatora czuł, że zapędził się w kozi róg, ale podczas wystawy zaliczeniowej...
Zwątpienie we własne umiejętności i rozczarowanie uniwersytetem przytępiają pasję Yatory. Kolejne dni wydają się pasmem udręki. Drugi rok przynosi zmiany...
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem, że trzecia część serii ponownie koncentruje się na głównym bohaterze i jego podróży w odkrywaniu świata sztuki (w której mamy okazję uczestniczyć). Na kolejnych stronach widzimy intelektualne i artystyczne etapy tworzenia dzieła. Możliwość prześledzenia drogi od momentu pomysłu do ostatecznej realizacji (stworzenia obrazu) jest nie tylko ciekawe, ale również mocno fascynujące. Obok czysto rozrywkowego charakteru mangi mamy więc tutaj również do czynienia z pewną wartością dydaktyczną, która nie jest czymś, co często spotyka się w komiksach. Yatoro w serii nie jest pokazany jako „wielki artysta”. Wręcz przeciwnie ciągle obserwujemy jego braki warsztatowe, które musi niwelować ciężką pracą. Jego eksperymenty, nieudane próby, testowanie różnorakich stylów, wszystko to zaskakująco mocno potrafi pochłonąć czytelnika.
Jedyną wadą trzeciego tomu serii, do której można się przyczepić, to mocniejsze zepchnięcie na dalszy plan innych bohaterów. Tym razem nie mają oni okazji odpowiednio zabłysnąć i głównie pojawiają się w rozmowach prowadzonych z Yatoro. Co do dialogów są one napisane poprawne, chociaż w kilku momentach nie wnoszą one nic istotnego do fabuły i mogą troszkę nużyć (są to jednak pojedyncze przypadki).