Yaguchi Yatora jest uczniem liceum. Pewnego dnia wciąga się w świat sztuki i postanawia, że to właśnie chce studiować. Ten zwyczajny chłopak, dotychczas doskonale radzący sobie zarówno w szkole, jak i pod względem społecznym, po raz pierwszy odkrył w sobie pasję, która zmieniła jego życie.
Ta historia poruszy nawet tych, którzy nie mieli ze sztuką nic wspólnego! Oto pełna trudów i radości manga o przygotowaniach do egzaminów na japońskie ASP!
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2021-11-08
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 241
BYĆ ARTYSTĄ
W świecie zachodnich czy europejskich komiksów niewiele jest publikacji dla miłośników samego rysowania czy malowania. Ale świat mangi jest inny i o wiele bogatszy - nie tylko na tym polu, ale i polu wszelkich możliwych gatunków. A niniejszy tytuł to znakomita propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tworzenie na polu graficznym.
Yaguchi Yatora dalej próbuje swoich sił w próbach dostania się na Akademię Sztuk Pięknych. Talentu i upartość to jedno, ale przecież chętnych na jedno miejsce jest wielu, a on wcale nie jest najlepszy z nich. Czy jego starania wystarczą?
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/11/blue-period-2-tsubasa-yamaguchi.html
Zwątpienie we własne umiejętności i rozczarowanie uniwersytetem przytępiają pasję Yatory. Kolejne dni wydają się pasmem udręki. Drugi rok przynosi zmiany...
Chłopak, który nie czuł się usatysfakcjonowany swoim życiem, namalował na plastyce obraz, który zmienił wszystko i pozwolił mu wkroczyć do świata sztuki...
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Świat sztuki chwycił nastolatka Yaguchi Yatoro w swoje ręce i nie ma zamiaru go puścić. Bohater został na tyle zafascynowany malarstwem, że zamierza mu poświęcić całą swoją przyszłość. W tomie drugim obserwujemy więc jego determinację do zdania egzaminu na wybrane studia. Zanim jednak to nastąpi, czeka go jeszcze długa i wyboista droga. Jej początkiem jest przekonanie rodziców do swojego „życiowego planu”, którym niespecjalnie podoba się decyzja syna. Musi on również poprawić swoją technikę i uzupełnić wszelkie braki w wiedzy. Pomocna w tym będzie szkoła przygotowawcza, gdzie w towarzystwie innych pasjonatów sztuki, konsekwentnie będzie on przezwyciężał swoje kolejne ograniczenia.
Twórca dużo uwagi w tomiku poświęca na ukazanie wewnętrznych rozterek nastolatka. Miesza on tutaj obawy i niepewność Yatoro o przyszłość i jego niesprecyzowane jeszcze postrzeganie sztuki. Oba wątki są dobrze i ciekawie poprowadzone. Zapewniają one czytelnikowi zarówno solidną dawkę emocji, jak i mocno zachęcają go do dalszego śledzenia opowieści. Odpowiednio zaprezentowano tutaj również środowisko, w którym bohater stopniowo będzie ewoluował. Chodzi o szkołę przygotowawczą, w której konfrontuje on swoje poglądy i możliwości z innymi ludźmi. Postaciami, które różnią się od siebie charakterem, sposobem postrzegania sztuki, stylem artystycznym, własnymi problemami. Jednocześnie wszystkich ich łączy ta sama pasja i chęć realizacji własnych marzeń.