reklama

BLUE PERIOD: TOM 2

Yaguchi Yatora jest uczniem liceum. Pewnego dnia wciąga się w świat sztuki i postanawia, że to właśnie chce studiować. Ten zwyczajny chłopak, dotychczas doskonale radzący sobie zarówno w szkole, jak i pod względem społecznym, po raz pierwszy odkrył w sobie pasję, która zmieniła jego życie.
Ta historia poruszy nawet tych, którzy nie mieli ze sztuką nic wspólnego! Oto pełna trudów i radości manga o przygotowaniach do egzaminów na japońskie ASP!

Informacje dodatkowe o BLUE PERIOD: TOM 2:

BLUE PERIOD: TOM 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Świat sztuki chwycił nastolatka Yaguchi Yatoro w swoje ręce i nie ma zamiaru go puścić. Bohater został na tyle zafascynowany malarstwem, że zamierza mu poświęcić całą swoją przyszłość. W tomie drugim obserwujemy więc jego determinację do zdania egzaminu na wybrane studia. Zanim jednak to nastąpi, czeka go jeszcze długa i wyboista droga. Jej początkiem jest przekonanie rodziców do swojego „życiowego planu”, którym niespecjalnie podoba się decyzja syna. Musi on również poprawić swoją technikę i uzupełnić wszelkie braki w wiedzy. Pomocna w tym będzie szkoła przygotowawcza, gdzie w towarzystwie innych pasjonatów sztuki, konsekwentnie będzie on przezwyciężał swoje kolejne ograniczenia.

Twórca dużo uwagi w tomiku poświęca na ukazanie wewnętrznych rozterek nastolatka. Miesza on tutaj obawy i niepewność Yatoro o przyszłość i jego niesprecyzowane jeszcze postrzeganie sztuki. Oba wątki są dobrze i ciekawie poprowadzone. Zapewniają one czytelnikowi zarówno solidną dawkę emocji, jak i mocno zachęcają go do dalszego śledzenia opowieści. Odpowiednio zaprezentowano tutaj również środowisko, w którym bohater stopniowo będzie ewoluował. Chodzi o szkołę przygotowawczą, w której konfrontuje on swoje poglądy i możliwości z innymi ludźmi. Postaciami, które różnią się od siebie charakterem, sposobem postrzegania sztuki, stylem artystycznym, własnymi problemami. Jednocześnie wszystkich ich łączy ta sama pasja i chęć realizacji własnych marzeń.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

BYĆ ARTYSTĄ

W świecie zachodnich czy europejskich komiksów niewiele jest publikacji dla miłośników samego rysowania czy malowania. Ale świat mangi jest inny i o wiele bogatszy - nie tylko na tym polu, ale i polu wszelkich możliwych gatunków. A niniejszy tytuł to znakomita propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tworzenie na polu graficznym.

Yaguchi Yatora dalej próbuje swoich sił w próbach dostania się na Akademię Sztuk Pięknych. Talentu i upartość to jedno, ale przecież chętnych na jedno miejsce jest wielu, a on wcale nie jest najlepszy z nich. Czy jego starania wystarczą?

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
BLUE PERIOD: TOM 7
Tsubasa Yamaguchi 0
Okładka ksiązki - BLUE PERIOD: TOM 7

Yatorze udaje się dostać na Geidai zaraz po liceum! Pełen niepokoju, ale i oczekiwań, przychodzi na inaugurację roku akademickiego, gdzie czekają go nowe...

BLUE PERIOD: TOM 13
Tsubasa Yamaguchi 0
Okładka ksiązki - BLUE PERIOD: TOM 13

Po poznaniu Kirio Fuji z grupy artystycznej „No Marks” Yatora ma wrażenie, że znów nabrał wiatru w żagle. Choć nie zdaje sobie dokładnie sprawy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung