Yaguchi Yatora jest uczniem liceum. Pewnego dnia wciąga się w świat sztuki i postanawia, że to właśnie chce studiować. Ten zwyczajny chłopak, dotychczas doskonale radzący sobie zarówno w szkole, jak i pod względem społecznym, po raz pierwszy odkrył w sobie pasję, która zmieniła jego życie.
Ta historia poruszy nawet tych, którzy nie mieli ze sztuką nic wspólnego! Oto pełna trudów i radości manga o przygotowaniach do egzaminów na japońskie ASP!
Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2021-11-08
Kategoria: Komiksy
ISBN:
Liczba stron: 241
BYĆ ARTYSTĄ
W świecie zachodnich czy europejskich komiksów niewiele jest publikacji dla miłośników samego rysowania czy malowania. Ale świat mangi jest inny i o wiele bogatszy - nie tylko na tym polu, ale i polu wszelkich możliwych gatunków. A niniejszy tytuł to znakomita propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie tworzenie na polu graficznym.
Yaguchi Yatora dalej próbuje swoich sił w próbach dostania się na Akademię Sztuk Pięknych. Talentu i upartość to jedno, ale przecież chętnych na jedno miejsce jest wielu, a on wcale nie jest najlepszy z nich. Czy jego starania wystarczą?
https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/11/blue-period-2-tsubasa-yamaguchi.html
Yaguchi Yatora to licealista, który nagle odnalazł w sobie zamiłowanie do malarstwa i zamierza zdać na uniwersytet sztuki.Niestety tuż przed egzaminami...
Po wielu przejściach Yatorze udaje się ukończyć obraz na egzamin. Nie może jednak skupić się na przygotowaniach do kolejnego, odkąd usłyszał, że Ryuji...
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 5, Przeczytałem,
Świat sztuki chwycił nastolatka Yaguchi Yatoro w swoje ręce i nie ma zamiaru go puścić. Bohater został na tyle zafascynowany malarstwem, że zamierza mu poświęcić całą swoją przyszłość. W tomie drugim obserwujemy więc jego determinację do zdania egzaminu na wybrane studia. Zanim jednak to nastąpi, czeka go jeszcze długa i wyboista droga. Jej początkiem jest przekonanie rodziców do swojego „życiowego planu”, którym niespecjalnie podoba się decyzja syna. Musi on również poprawić swoją technikę i uzupełnić wszelkie braki w wiedzy. Pomocna w tym będzie szkoła przygotowawcza, gdzie w towarzystwie innych pasjonatów sztuki, konsekwentnie będzie on przezwyciężał swoje kolejne ograniczenia.
Twórca dużo uwagi w tomiku poświęca na ukazanie wewnętrznych rozterek nastolatka. Miesza on tutaj obawy i niepewność Yatoro o przyszłość i jego niesprecyzowane jeszcze postrzeganie sztuki. Oba wątki są dobrze i ciekawie poprowadzone. Zapewniają one czytelnikowi zarówno solidną dawkę emocji, jak i mocno zachęcają go do dalszego śledzenia opowieści. Odpowiednio zaprezentowano tutaj również środowisko, w którym bohater stopniowo będzie ewoluował. Chodzi o szkołę przygotowawczą, w której konfrontuje on swoje poglądy i możliwości z innymi ludźmi. Postaciami, które różnią się od siebie charakterem, sposobem postrzegania sztuki, stylem artystycznym, własnymi problemami. Jednocześnie wszystkich ich łączy ta sama pasja i chęć realizacji własnych marzeń.