Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach

Ocena: 5.5 (4 głosów)
Jak stworzyć dobrą i trwałą relację? Jak uniknąć wciąż powtarzanych błędów? Jak zmieniać - albo wręcz zrywać - niszczącą relację i nie narazić się przy tym na niepotrzebne huśtawki emocjonalne? Kiedy potrzebna jest terapia? Na te wszystkie pytania odpowiada Paweł Droździak, doświadczony psycholog i psychoterapeuta w rozmowie z Renatą Mazurowską, dziennikarką specjalizującą się w tematyce psychologicznej.

Informacje dodatkowe o Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012-10-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-5189-4
Liczba stron: 256

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach - opinie o książce

Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2012-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Blisko, nie za blisko" to Książka, którą każdy powinien przeczytać- obowiązkowo! W prosty sposób omówione są nasze relacje z innymi ludźmi- w związku, w rodzinie. Po lekturze właśnie tej pozycji stajemy się dużo mądrzejsi, dzięki niej możemy zrozumieć dlaczego tkwimy w takich a nie innych układach, dlaczego budujemy związki z podobnymi ludźmi- powielając błędy. Odkrywamy samych siebie, naszych partnerów i wiele prawd życiowych, w których istnienie nie chcemy wierzyć. Jeśli tylko chcemy przeanalizować swoje relacje to nie ma do tego lepszej książki! To trochę tak jakby z życzliwością przejrzeć się w lustrze. Lektura obowiązkowa!!! Ogromnie polecam !!!:D
Link do opinii
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Relacje między nami a innymi ludźmi jest szczególnie ważna i nie piszę tego z powodu świątecznego czasu. Ale piszę to w kontekście wyzwania. Nie ma co ukrywać, że układanie relacji w dzisiejszym świecie, gdzie człowiek jest zabiegany, na głowie ma mnóstwo problemów i spraw do załatwienia taka relacja jest nie lada wyzwaniem. Nasze „być” zależy od różnorodnych relacji między ludzkich, tak pełnych emocji, wzajemnych zobowiązań, naturalnych uczuć sympatii , a nawet niechęci do drugiego człowieka.

Jednak czy wszystkie relacje między ludzie są tak samo ważne? Chyba nie. Wg psychologów najważniejsze kontakty interpersonalne to te, które na nas oddziałowują bezpośrednio , czyli relację zaledwie z kilkoma osobami : partnerami życiowymi, rodzicami, dziećmi. To takie kontakty nas kształtują, mogą nas uszczęśliwić lub niszczyć pomału. Ale co zrobić by nauczyć się tworzyć zdrowe i twórcze stosunki innymi?

Ostatnio czytałam bardzo interesującą książkę, która porusza wyżej wspomniany temat.

Tym bardziej uznaję ją za ciekawą pozycję, gdyż nie jest to poradnik emanujący teorią , a jest to dialog między mężczyzną a kobietą, czyli spojrzenie na jedna relację z różnych stron płci, doświadczenia i wiedzy.

Osobami, które ze sobą rozmawiają, wymieniają poglądy , a nawet dyskutują są:

Paweł Droźdzak- psycholog, mediator rodzinny, który pracuje z osobami mającymi trudności w kontrolowaniu zachowań impulsywnych oraz prowadzi psychoterapię osób uwikłanych w związki, w których występuje element uzależnienia emocjonalnego oraz Renata Mazurowska- dziennikarka zajmująca się edukacją, psychologią i zdrowiem. Publikuje swoje teksty w magazynach „Sens”, „Charaktery”, „Rzeczpospolita”, „Cogito” oraz „Elle” Jest założycielką i autorką portalu WWW.wpelnidnia.pl o pięknych, mądrych i dojrzałych kobietach.

Te dwie osobowości w tym poradniku poruszają relacje naturalnie istniejące, te tworzone sztucznie, te trudne i mające niszczycielską moc. Rozmowa toczy się w kręgu kontaktów: matka-córka, ojciec-córka, my i nasza pierwsza miłość, negocjacje w związku, co czuje kochanka/kochanek , rozwód i rozstania, samotne rodzicielstwo, zdrada, kolejna szansa na miłość, co nas przyciąga w tym złym chłopcu, uzależnienie od partnera oraz kiedy musimy pomyśleć o udaniu się na terapię.

Jak widzicie tematów jest ogrom, ale każdy jest istotnym elementem współczesnego człowieka. Dlatego polecam tym, którzy są ciekawi takich rozmów, ich skutków , a co najważniejsze wniosków w nich płynących.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy