,,Pierwszy raz zobaczyłem to cudo niedługo po wojnie, u Dziadków w Gliwicach". Pewnego dnia dziadek radio ,,kupił. Zainstalował. Włączył. Zaczęło grać i gadać na przemian. Wkroczyłem w inny świat".
O przygodzie autora z radiem jest ta książka, o fascynacji która trwała - uwzględniwszy dziecięcy wiek inicjacji - ponad pięćdziesiąt lat. W tej barwnej, czasem jędrnej, zawsze zabawnej opowieści znajdziemy też mnóstwo anegdot i dygresji odnoszących się do pozaradiowego świata, życia w Peerelu, przypominających ludzi radia i estrady, historyjki o potyczkach z cenzurą, o ,,technikach" radiowych potwierdzających starą prawdę, że Polak potrafi. A wszystko to bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami autora (wszak to też jedna z jego profesji).
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2015-05-20
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 320
Pierwsza od ponad 10 lat książka Jacka Fedorowicza, przygotowana na 70 rocznicę urodzin! Krótkie, zagęszczone ironią i niezwykłym humorem teksty bawią...
Najlepszy, najpełniejszy, najprawdziwszy, a nade wszystko najśmieszniejszy przewodnik po rzeczywistości PRL-u. Jakim cudem po raz pierwszy ukazał się...
Przeczytane:2020-10-05, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2020, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2020,
Książka wspominkowa, pełna słodko-gorzkich refleksji nad przemijającym czasem i systemem - słusznie minionym. To radiowy wycinek biograficznych wspomnień Jacka Fedorowicza. Napisana lekkim, rozpoznawalnym piórem. Niestety autor ucieka w dygresje, a nawiązania do kolejnych ( i kolejnych) faktów bywają zawiłe. Jak sam autor zauważa, książka może nie trafić do młodszych czytelników, ze względu na brak więzi z dawnym radiem.