Mąż i żona rzadko posługują się tym samym językiem miłości.
Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób, co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których on/ona nie rozumie.
Poznanie języka miłości twojego współmałżonka to potwierdzona tysiącami świadectw czytelników recepta na szczęśliwe i udane małżeństwo.
Jeśli więc:
– Twoja żona woli, żebyś pomógł jej w sprzątaniu kuchni, niż zabrał ją na romantyczną kolację
– Twój mąż chciałby spędzić cały weekend w domu, a Ty chciałabyś wyjść w tym czasie ze znajomymi
– Twoja żona wszelkie komplementy przyjmuje w milczeniu, ale tryska radością, gdy kupisz jej biżuterię
– Twój mąż woli prezenty robione przez Ciebie ręcznie niż te kupione w sklepie
– Twoja żona nie chce pomocy w przy obiedzie – woli, żebyś ją przytulił
…a Ty nie potrafisz tego zrozumieć – najwyższy czas, byś zapoznał się z książką Gary’ego Chapmana.
Przemów w języku miłości Twojego partnera i odkryj tajemnicę małżeństw z 50-letnim stażem, które wciąż spacerują, trzymając się za ręce.
Poznaj książkę, która wspiera kolejne pokolenia małżeństw od ponad 20 lat, wznawianą i tłumaczoną na 36 języków, sprzedaną w ponad 8 milionach egzemplarzy na całym świecie!
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: The 5 Love Languages
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Jakub Czernik
Sięgnęłam po książkę przypadkiem. Okazało się, że był to dobry wybór. Dowiedziałam się o 5 językach miłości, które sugeruje autor. Lektura była poparta przykładami z życia małżeństw , a na końcu można było rozwiązać test - były dwa - dla kobiet i mężczyzn. Jak nie lubię poradników to ten przypadł mi do gustu, myślę, że wskazówki terapeuty przydadzą mi się w życiu.
Małżeństwo nie jest umową sankcjonującą pożycie seksualne. Nie jest też jedynie instytucją społeczną gwarantującą opiekę nad dziećmi. Jest czymś więcej...
To, w jaki sposób ty i twój małżonek szanujecie się wzajemnie jest również wzorem dla twoich dzieci. Jeżeli pamiętacie o swoich urodzinach, dajecie sobie...
Przeczytane:2023-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2023,
Słuchając jednej z konferencji o. Szustaka usłyszałam o tym podejściu. Zaciekawiło mnie, gdyż wcześniej się z tym terminem nie spotkałam. Książka przybliża 5 form w jakich potrzebujemy być kochani i w jakich sami potrafimy kochać. To, że potrzebujemy jakiejś konkretnej formy, wcale nie oznacza, że w tej samej potrafimy miłość dawać i odwrotnie. Ciekawe spojrzenie na budowanie relacji i dbanie o już istniejącą. Autor pokazuje jak bardzo się różnimy i jak dużo akceptacji i wzajemnego zaangażowania wymaga wzajemne zrozumienie swoich języków. Ale myślę, że warto zagłębić się w ten teamt, i samemu sprawdzić jakie efekty przynosi w życiu.