Siostry

Lá-bas en Pologne… Jabłonny Sad, 1821. Dwór należący do wiarusa kampanii napoleońskiej i jego egzotycznej żony Paulette – Kreolki. Ich córki bliźniaczki, tak podobne do siebie, że nieomal brane za jedną istotę. Anna Konstancja i Józefina Maria. Anna Konstancja w Józefinie Marii… Józefina Maria w Annie Konstancji… Czarnoskóra służąca przywieziona ze straconego dla Francji San Domingo. Wierna. Komu? Której? Drewniane krucyfiksy na ścianach wiejskiego kościółka i czarny kogut tronujący w kurniku. Syn. Przyjaciel. Lata biegną do przodu. Powstanie listopadowe, żeby „Polska zmartwychwstała”. Martwy indyk na staropolską kolację, martwy kogut na ołtarz wudu… Bliźniaczki, które stały się rywalkami. Dwa światy, które nie miały prawa się zjednoczyć, a jednak to zrobiły. W sekretny sposób. „Tam w Polsce…”

Całkiem możliwe, że jest to książka o przetrwaniu. O przetrwaniu, którego się wcale nie chce. O tym, jak nauczyć się w obliczu tego żyć. Izabela Szolc

Izabela Szolc – urodziła się w 1978 roku. Jest autorką książek: Naga, Cichy zabójca, Martwy punkt, Strzeż się psa, Ciotka Małych Dziewczynek, Opętanie, Jehanette, Połowa nocy, Lęk wysokości, Hebanowy świat, Wszystkiego najlepszego. Otrzymała wiele nagród: od wydawnictwa Zysk i S-ka, Warszawskiego Teatru Ateneum, Stowarzyszenia DRAMA, Gender Studies IBL PAN. W roku 2012 w ramach programu „Okno na Wschód” w Berlinie ukazał się niemiecki przekład Cichego zabójcy. Przygotowywane są tłumaczenia pozostałych tomów trylogii kryminalnej o komisarz Annie Hwierut. Izabela Szolc jest ambasadorką wegetarianizmu w Polsce z ramienia Międzynarodowego Ruchu na rzecz Zwierząt „Viva!”. W życiu jaroszka, w prozie zdecydowanie bardziej drapieżna.

Informacje dodatkowe o Siostry:

Siostry - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2015-05-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Pogmatwane relacje rodzinne, w których prym wiodą losy dwóch sióstr bliźniaczek, a całość osadzona w małym szlacheckim dworku z początku XIX wieku. Nieco gorzka historia, w której pojawiają się również echa walk o wolność, ale jednak najważniejsza jest lokalna mała Ojczyzna, w której żyją siostry. Dzięki kunsztowi autorki mamy możliwość towarzyszenia legionistom Dąbrowskiego oraz poznajemy nieznane listy Napoleona do siostry.
Hmm.... na pewno bardzo fajna. Recenzja jest fantastyczna.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2012-08-23,
Czekam z niecierpliwością, kiedy znajdzie się w mojej biblioteczce.
Bardzo chciałabym posiadać tę książkę i wczytać się w nią jak najszybciej.
Avatar użytkownika - ilona
ilona