Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Wschód – Zachód

Honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola. W książkach Roberta Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" to — napisana z rzadko spotykanym w polskiej literaturze rozmachem — mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze.

Informacje dodatkowe o Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Wschód – Zachód:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2010-09-07

Kup książkę Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Wschód – Zachód

Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Wschód – Zachód - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2019-02-04, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2019, 52 książki 2016,
Wegner łatwy nie jest, ale czyta się go doskonale. W ubiegłym roku rozprawiłem się z Północą i Południem, teraz skończyłem Wschód-Zachód. Dwie krainy dobrze przedstawione z naprawdę wyrazistymi i wiarygodnymi bohaterami. Mam jednak wrażenie, że czasem jest nierówna, ale w najsłabszych momentach jest dobra, w najlepszych - klasa światowa. Przede mną jeszcze Niebo ze stali, które już mam.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
W dwóch tomach pokazał Wegner świat, w którym dominuje wojna i okrucieństwo, okraszone szczyptą, niekiedy całkiem sporą, magii. Cztery strony świata to cztery spojrzenia na Imperium Meekhanu. Na północy o lepsze dni walczy Straż Górska, zawsze na posterunku, gotowa zmierzyć się z każdym, kto zagraża porządkowi Imperium. Honor i odwaga, walka i śmierć towarzyszą na co dzień wojownikom; i opowieści, takie jak ta snuta podczas marszu przez dziesiętnika Varhenna, o dawnej wojnie w obronie ludu zamieszkującego pograniczną krainę, tworzeniu się jednego narodu z różnych nacji, z najeźdźców i podbitych, po latach wspólnie żyjących i gospodarujących na ziemi. Na południu natomiast, pośród piasków pustyni, wśród żaru i nienawiści, dojrzewa wojownik Issarów, zmieniając się i szukając własnej drogi, odrzucając to, co wydawało się być jego domem i rodziną. Wschód jest miejscem plemion koczowników i najeźdźców ze stepów; tu również pojawia się od czasu do czasu magia, która pomaga w codziennej walce, tu są duchy, które mogą być przyjazne lub wrogie. Na Zachodzie na plan pierwszy wysuwa się polityka, brudne zagrywki, w których wykorzystuje się naiwność niewinnych do osiągnięcia celu - wielu kusi władza, czy to świecka, czy sprawowana przy pomocy religii. Wokół ludzi krąży magia, ta ujarzmiona, dająca się wykorzystać, i ta, której natura nie jest całkiem znana, wyrywająca się z dotychczasowych pęt, chcąca zapanować nad nieostrożnymi, ośmielającymi się ją przywoływać. Siły magiczne wykorzystywane są podczas walk, świetnie opisanych, plastycznie krwawych zmagań ludzi i bogów. Nie brakuje ich też w zwykłym życiu, codziennym trudzie ludzkich mas, w dążeniach do lepszego życia. Bardzo dobra opowieść o człowieku i jego marzeniach, o szukaniu drogi i pokonywaniu przeciwności. (Ocena: 5/6)

Nieszablonowe opowieści choć nie należą do najłatwiejszych to dodaje im to tylko uroku, którego nie brak bynajmniej przez wzgląd na postacie, akcję, wyznawane przez bohaterów wartości i wiele innych pozytywów.

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 2015,
Każdy dostanie swoją kozę
Robert M. Wegner0
Okładka ksiązki - Każdy dostanie swoją kozę

„Każdy dostanie swoją kozę”! to opowiadanie Roberta M. Wegnera, które ukazało się w „Science Fiction Fantasy & Horror” jako tekst...

Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ – Południe
Robert M. Wegner0
Okładka ksiązki - Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza. Północ – Południe

Topór i skała — oto skarby Północy. Wiedzą o tym nieustraszeni żołnierze Szóstej Kompanii, górskiego oddziału, strzegącego północnych granic Imperium...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski