SKETCHNOTING. KOMPLETNIE INNY SPOSÓB NOTOWANIA
Rozdział 1. Tutaj zerkamy do szkolnego zeszytu i zastanawiamy się jak powinna wyglądać dobra notatka. Jest też test, z którego dowiemy się czy i co powinniśmy zmienić w swoim sposobie notowania. Dowiemy się, co jest kluczem do dobrej notatki.
Rozdział 2. Kilka rad o tym, jak poprawić swój styl notowania. Będą też ćwiczenia oraz 5 kroków do skuteczniejszego notowania.
Rozdział 3. Dowiemy się co nieco o ikonki i narysujemy te pierwsze ikonki krok po kroku. Przekonamy się, że ikonkiw notowaniu są bardzo ważne.Będzie tu oczywiście dużo ćwiczeń i przykładów.
Rozdział 4. Poznamy zalety sketchnotingu, zastosujemy poznane do tej pory metody w swoich zeszytach szkolnych i porównamy zwykłe notatki z notatkami wizualnymi.
Rozdział 5. Tutaj będzie o narzędziach, czyli długopisach, pisakach, mazakach, kredkach oraz jak zwykle dużo ćwiczeń i przykładów.
Rozdział 6. Uporządkujemy swoje notatki, czyli będą: punktory, ramki, chmurki, strzałki i różne style pisma. Nie zabraknie przykładów i ćwiczeń.
Rozdział 7. Dowiemy się co to jest alfabet wizualny, poznamy sposoby na rysowanie ludzików, spróbujemy narysować emocje i stworzymy bank ikon. No i ćwiczenia, przykłady, ćwiczenia...
Rozdział 8. A tutaj małe podsumowanie wiedzy zawartej w tej książce, czyli najważniejsze zasady sketchnotingu. No i dowiemy się , co możemy dalej zrobić z naszymi notatkami wizualnymi, jak je wykorzystywać do nauki.