Nauka przez zabawę
Mówi się, że dzieci są ciekawe świata. I tak zapewne jest w wielu przypadkach. Ta ciekawość nie bierze się jednak znikąd. Musi być przez kogoś zaszczepiona – czy to przez rodzica, nauczycieli, kolegów czy przyjaciół. Zaciekawione dziecko zadaje pytania, a nie każdy lubi odpowiadać – zwłaszcza, że nie zawsze znamy odpowiedzi na każde pytanie. Książki popularnonaukowe dla dzieci pełnią złożoną rolę. Są zbiorem ciekawostek, przystępnie podanej wiedzy oraz odpowiedzi na różne pytania. Taką pozycją jest również Ziemia. Geografia dla początkujących. Złóż model i zbadaj Ziemię. Pozwala spojrzeć na błękitną planetę z pewnego oddalenia. Zobaczyć ją jako tkwiącą w przestrzeni kosmicznej bryłę zbliżoną do kuli. Jako miejsce pokryte wodą poprzedzielaną kontynentami. Jako miejsce, na którym zachodzą zjawiska w skali mikro – widoczne każdego dnia, i w skali makro – widoczne dopiero z dystansu.
Autorzy książki Ziemia. Geografia dla początkujących w prosty, obrazowy sposób wprowadzają w tematykę geografii ogólnej. Wyjaśniają zjawiska i procesy, budowę Ziemi i niektóre tajemnice jej wnętrza. Bez wnikania w szczegóły, w takim stopniu, żeby dziecko zaciekawić. Integralną częścią książki są elementy papierowego globusa do złożenia. Dziecko może wyciąć poszczególne elementy i posklejać je w kolorowy model Ziemi. Przy okazji może zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi różnych kontynentów.
Ziemia. Geografia dla początkujących to dość prosta książka w formie i treści, przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej siedmiu lat. To wprowadzenie w tematykę bez jej zgłębiania. Nieco przystępnie, atrakcyjnie przekazanej wiedzy i ciekawostek o kontynentach, oceanach, górach, pogodzie i klimacie.
Do ukrytego w Tatrach, zasypanego śniegiem Pensjonatu pod Świerkiem przybywają na święta kolejni goście. Każdy z nich przywozi własną historię. Na miejscu...
Polityka literatury to zbiór najważniejszych tekstów napisanych w środowisku ?Krytyki Politycznej? na temat najnowszej polskiej literatury i krytyki literackiej...