Bezbłędnie kojarzona z obrazem Chrystusa Miłosiernego siostra Faustyna prowadzi do światowego sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. Miejsce, które konsekrował w 2002 roku Jan Paweł II, z roku na rok przyjmuje coraz większą liczbę pielgrzymów. Udajmy się więc tam, gdzie w progach skromnego klasztoru równie skromnie żyła służebnica Chrystusa Helena Kowalska. By przybliżyć najmłodszym tę niezwykle barwną postać, wydawnictwo Święty Wojciech opublikowało kolejną książeczkę z serii Święci uśmiechnięci, po lekturze której łatwo będzie dostrzec wzór godny naśladowania.
Książeczka Elizy Piotrowskiej to pozycja wyjątkowa, która jednocześnie bawi i uczy. Rezygnując z metody długiego i nudnego wykładu, autorka zastosowała formę wiersza. Ułatwia to dziecku przyswojenie zaprezentowanych treści. Zaletą publikacji jest również przeplatanie zagadnień religijnych historycznymi. Dzięki temu wiedza młodego czytelnika zostanie usystematyzowana oraz osadzona w odpowiednich realiach czasoprzestrzennych.
Najważniejsze fakty z życia świętej Faustyny Kowalskiej zostały opisane w sposób przejrzysty i dowcipny: przepełnione modlitwą i pracą dzieciństwo, trudy młodości, powaga mniszego życia, wreszcie - godnie realizowana misja stygmatyczki i sekretarki Bożego Miłosierdzia. To elementy działalności Faustyny, w której – dzięki Elizie Piotrowskiej – znalazły się szczegóły wskazujące na rolę świętej w codzienności jej współczesnych oraz zasługi umożliwiające jej zasilenie grona wybranych w wiecznej szczęśliwości. W książeczce zostały wypromowane postawy godne naśladowania: umiejętność współdziałania, dostrzeganie potrzeb innych, chęć dzielenia się posiadanym dobrem z biedniejszymi, wrażliwość na ludzką krzywdę, przede wszystkim zaś posłuszeństwo woli Bożej oraz ufność i skromność.
Publikacja Święta Faustyna Kowalska przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Stanowić będzie doskonałą pomoc dla rodziców i katechetów, od których w dużej mierze zależy poziom religijnego wychowania dziecka. Książeczka została opatrzona dużymi, wyraźnymi, kolorowymi i zabawnymi ilustracjami, które zdobią wszystkie bez wyjątku strony, przez co zapadają głęboko w pamięć i serce młodego czytelnika. Treści szczególnie warte zapamiętania zaznaczono powiększoną czcionką. Na końcu znalazła się krzyżówka, stanowiąca podsumowanie przedstawionych wiadomości. Twarda okładka i niewielki format książeczki pozwalają na częste sięganie po lekturę. Ponieważ podane treści oparte są na faktach z biografii świętej Faustyny Kowalskiej, czytelnik bez wątpienia odnajdzie w jej postaci realny wzór do naśladowania.
Pstryk. Ale historia to wciągająca historia z nutką nostalgii. Główni bohaterowie książki to trzej chłopcy, przyjaciele, którzy uwielbiają wspólnie spędzać...
To już szósta książka w serii o cioci Jadzi i jej bratanicy. Kto miał okazję poznać ciocię Jadzię, ten wie, że z nią nie można się nudzić! Tym razem...