Popularność gier pokazuje, że ten rodzaj aktywności na stałe zagościł w życiu współczesnego człowieka. Wystarczy wymienić kilka rodzajów (logiczne, losowe, rekreacyjne, hazardowe, strategiczne, fabularne, bitewne), by dostrzec skuteczność ich oddziaływania na codzienną egzystencję każdego z nas. Jedną z wielu funkcji gier jest przekazywanie wiedzy, co skrzętnie zostało wykorzystane przez koordynatorki biblijnego projektu dla dzieci młodszych: Ines Krawczyk oraz Agnieszkę Kozłowską. Propagując chrześcijańskie wartości, Wydawnictwo Święty Wojciech oraz "Mały Przewodnik Katolicki" opublikowały wart uwagi zestaw, który z powodzeniem może być wykorzystany w pracy katechetycznej oraz do indywidualnego pogłębiania wiedzy.
Poszukiwacze przygód to edukacyjne gry bez agresji i przemocy. Będąc rodzajem rozrywki intelektualnej, stanowią one doskonały sposób na sprawdzenie poziomu religijnych wiadomości i umiejętności, a także dostrzeżenie braków, wymagających sięgnięcia po dodatkowe źródła wiedzy, koncentrującej się wokół staro- i nowotestamentalnych wydarzeń biblijnych. Pozycja zawiera dwie gry planszowe: Pomocnicy Stwórcy Świata i Zwierzęta Noego oraz dwa domina obrazkowe (po dwadzieścia kartoników każde): Ludzie Starego Testamentu i Ludzie Nowego Testamentu. Do zestawu dodano kostkę do gry wraz z pięcioma kolorowymi pionkami. Nie brakuje również szczegółowej instrukcji obsługi, interpretującej – krok po kroku – zasady poszczególnych gier, kolejne ruchy, rysunkowe objaśnienia. Całość opatrzono wielobarwnymi ilustracjami, będącymi rodzajem graficznych podpowiedzi. Wszystko umieszczono w kartonowej teczce z gumką, pozwalającej na utrzymanie należytego porządku.
Oddany do rąk katechetów, nauczycieli i rodziców szczegółowo opracowany materiał dydaktyczny wzbogacono o sigla biblijne, umożliwiające odnalezienie odpowiedniego fragmentu w Piśmie Świętym. Przy doborze gier wzięto pod uwagę odbiorców. Prowadzący zajęcia ma możliwość doboru planszy do indywidualnych możliwości uczestników. Posiłkując się przy tym tekstami biblijnymi (winien to robić jak najczęściej), przyczynia się nie tylko do pogłębienia religijnej wiedzy, ale przede wszystkim umożliwia bliższe poznanie i pokochanie Boga, który z miłości do człowieka zaprosił każdego do przyjaźni z sobą. Poszukiwacze przygód. Edukacyjne gry bez agresji i przemocy to bez wątpienia rozwiązanie niekonwencjonalne, będące zarazem interesującą formą pracy katechetycznej. Ze względu na pozytywne skutki, warto z proponowanej publikacji skorzystać.