Trudna droga wiary wymaga dojrzałości i odpowiedzialności. Ponieważ łatwo jest pobłądzić, chrześcijanin winien szukać oparcia w Maryi – Przewodniczce na drodze do Ojca. Nakładem Wydawnictwa Promic ukazała się bogata w treść publikacja Pod opieką Maryi. Donato Petti zamieszczając w niej 125 pytań i odpowiedzi przekonuje, że ten, kto zaufa Matce, na pewno się nie zawiedzie.
Ponieważ książka jest Przewodnikiem na cały rok, zawarte w niej przemyślenia zostały podzielone z uwzględnieniem okresów, na jakie przypadają maryjne uroczystości, święta i wspomnienia, nadane Maryi tytuły oraz wydarzenia z jej życia. Odpowiedzi na 125 nieprzypadkowo wybranych pytań dotyczą tego wszystkiego, czego uczy Kościół, a co wypływa z Objawienia. Niektóre pytania są krótkie, inne rozbudowane, odpowiedzi natomiast – ścisłe, konkretne, wyczerpujące, przedstawione językiem całkowicie zrozumiałym, oparte o fragmenty biblijne Starego- i Nowego Testamentu, pisma ojców i doktorów Kościoła, dokumenty papieskie, artykuły KKK, homilie, refleksje teologiczne, medytacje, przemówienia, wizje, a także artykuły naukowe, dorobek pisarzy chrześcijańskich oraz apokryfy.
Ponieważ w życiu Maryi wypełniły się zasadnicze fakty zbawcze, autor wziął pod rozwagę wszystko to, co składa się na całość maryjnego kultu. Poruszone przez niego zagadnienia koncentrują się na wydarzeniach z przestrzeni dziejów: od osoby i życia Bożej Matki (nie w kolejności chronologicznej, lecz w duchu refleksji teologicznej), poprzez Jej współpracę w dziele odkupienia oraz obecność w Kościele, aż do roli Matki będącej wzorem chrześcijańskiego życia. Przemyślenia zamieszczone w Przewodniku na cały rok pogłębiają wiarę, uzupełniają wiedzę oraz zaspokajają ciekawość. Po lekturze rozwianych zostanie wiele nieścisłości, m. in. współzależność dziewictwa i macierzyństwa, święto światła, przywilej sobotni, królewskość Najświętszej Maryi Panny, ikona Kościoła i wiele jeszcze innych – równie interesujących – zagadnień.
Książka opublikowana nakładem Wydawnictwa Promic jest potrzebna. Zawarte w tekście zwroty greckie, łacińskie oraz hebrajskie zostały wyjaśnione. Fragmenty biblijne Starego- i Nowego Testamentu opatrzono siglami. Pomocą służą przypisy (jednocześnie wyjaśniające i bibliograficzne). Zastosowana w lekturze metoda pytań i odpowiedzi ucieszy katechetów, dając im możliwość wyboru zagadnienia najbardziej pasującego do życiowych sytuacji wychowanków, którym – po przepracowaniu ich wraz z katechetami – łatwiej będzie przezwyciężyć trudności dnia codziennego.