Recenzja książki: Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ludzka wyobraźnia (zwłaszcza wyobraźnia dziecięca) to przestrzeń tak bardzo otwarta, że z korzyścią dla rozwoju pozwala czasem doświadczyć wrażeń niedostrzegalnych zmysłami. Oddana do rąk małych czytelników Złota księga bajek. Opowieści ze świata pociągów jest tego najlepszym dowodem.

I tym razem (jak w każdej książeczce z serii) zaproszenie do lektury stanowi już sama okładka: wizerunek sympatycznych bohaterów oraz zestaw odpowiednio dobranych barw sprawiają, że dziecko ochoczo wyciągnie po lekturę rączki. A i wnętrze jest spełnieniem czytelniczych nadziei: trzynaście zabawnych opowieści jest w stanie każdemu poprawić humor. Niezawodna drużyna Stalowego Patrolu składa się z bohaterów wyjątkowych (w zależności od potrzeb ulegają oni transformacji w roboty): jest tu najszybszy w Świecie Kolei pociąg Kay, mózg każdej akcji Genie, niezastąpiony podczas groźnych wypraw wysokościowych Alf, najsilniejszy z drużyny Wiktor, najmłodsza i najbardziej zwariowana Maxie oraz założyciel i duchowy przywódca Stalowego Patrolu – Gary. Są też Brzdące, które zamieszkują Słońcolandię, Wodolandię, Wiatrolandię oraz Górolandię. No i, oczywiście, Brygada X (Mistrz X, Duke, Mos oraz Dos) – to dopiero są nieproszeni (choć czasami pomocni) goście. Zapamiętać, kto jest kim, pomoże czytelnikowi zamieszczony na początku książki barwny, słowno-rysunkowy biogram. Barwna, przyozdobiona zabawnymi ilustracjami, jest również każda strona (nie ma ani jednej bez kolorowego rysunku).

Lektura należy do tych, które bawią i uczą. Wraz z bohaterami, którzy poprzez udział w trudnych akcjach pokazali, że można na nich polegać, czytelnik zasili szeregi poszukujących zagubionego w Słońcolandii Kaya. Swoją obecnością ubogaci zespół ekipy usiłującej zatrzymać rozpędzonego Mikhaila. Prześledzi podróż pięknej szarotki alpejskiej. Weźmie udział w akcji ratunkowej dryfującego na wodzie Kaczora. Zaprojektuje nowe moduły oraz naprawi uszkodzony fragment trakcji torów wjazdowych. No i jeszcze Brzdące na pionowej ośnieżonej ścianie wulkanu energii: tak zatrważającej sytuacji dawno nie było. Ów krótki przegląd przygód pokazuje, że lektura rzeczywiście jest zabawna oraz interesująca. A i korzyści z lektury są ogromne: dziecko uczy się współdziałania w grupie, poznaje wartość przyjaźni, przekonuje się o zaletach pomocy i wzajemnego zrozumienia, rozwija wyobraźnię oraz kreatywność, wzmacnia pozytywne myślenie.

Publikacja Wydawnictwa Egmont zainteresuje dzieci od czwartego roku życia. Zachęci je nie tylko atrakcyjną treścią autorstwa Beaty Żmichowskiej, ale i adekwatnymi do niej uzupełniającymi ilustracjami. Książka jest nieco cięższa od innych pozycji dla dzieci, co jednak rekompensują twardsza okładka i gładkie kartki. Wszystko to sprawia, że dziecko nie znudzi się szybko lekturą. Sięgając po Złota księgę bajek. Opowieści ze świata pociągów, młody czytelnik z pewnością nie będzie zawiedziony.

Tagi: bóg

Kup książkę Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Opowieści ze świata pociągów. Robot Trains. Złota księga bajek
Inne książki autora
Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem
Beata Żmichowska0
Okładka ksiązki - Straszne historie Maszy. Opowieści z większym dreszczykiem

Czy słyszeliście o chłopcu, który bał młodszej siostry? A o klaunie, który bał się występów? A może chcecie poznać historię ucznia, którego przerażenie...

Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem
Beata Żmichowska0
Okładka ksiązki - Straszne historie Maszy. Opowieści z dreszczykiem

9 uroczych (i tylko trochę strasznych) opowieści napisanych na podstawie serialu Straszne historie Maszy to propozycja dla maluchów, które...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy