Jaki nasze życie ma sens? Co jest w nim istotne, a co nie? Czy wszystko, co robimy, jest podyktowane świadomymi wyborami, czy kieruje nami jakaś siła? Czy pojawiliśmy się na tym świecie przypadkiem, czy może nasze istnienie jest cząstką Wielkiego Planu? W tych kierunkach biegną rozważania Hellingera. Rozważania dość krótkie, za to bogate w treść.
Książki, choć jest ciekawa, absolutnie nie da się czytać jednym tchem. Częściowo ze względu na bogactwo treści, częściowo z powodu dość trudnego języka trzeba smakować ją powoli. Najlepiej wracać kilka razy do każdego rozdziału. Za każdym razem odkryjemy coś nowego. Znajdziemy prawdziwe perełki, jak ta:
Przyjaciele zdarzają się rzadko. Przyjaciel stoi u naszego boku i nie oczekuje od nas niczego. Jest tylko obecny jako przyjaciel, przede wszystkim w trudnych chwilach.
Dla odkrycia pereł warto zagłębić się w morze filozofii autora. Bywa ciemne i dość mętne, ale skarby na dnie wynagradzają wszystko.
dr Kalina Beluch
Coraz wyraźniej można zauważyć, że czeka nas decydujące przejście od świadomości ograniczonej do uniwersalnej. Od tej zorientowanej na Ja do nadrzędnej...
Najnowsza książka słynnego twórcy ustawień rodzinnych. Rozważania Autora dotykają bardzo osobistych dla każdego człowieka relacji między religią...