Jaki nasze życie ma sens? Co jest w nim istotne, a co nie? Czy wszystko, co robimy, jest podyktowane świadomymi wyborami, czy kieruje nami jakaś siła? Czy pojawiliśmy się na tym świecie przypadkiem, czy może nasze istnienie jest cząstką Wielkiego Planu? W tych kierunkach biegną rozważania Hellingera. Rozważania dość krótkie, za to bogate w treść.
Książki, choć jest ciekawa, absolutnie nie da się czytać jednym tchem. Częściowo ze względu na bogactwo treści, częściowo z powodu dość trudnego języka trzeba smakować ją powoli. Najlepiej wracać kilka razy do każdego rozdziału. Za każdym razem odkryjemy coś nowego. Znajdziemy prawdziwe perełki, jak ta:
Przyjaciele zdarzają się rzadko. Przyjaciel stoi u naszego boku i nie oczekuje od nas niczego. Jest tylko obecny jako przyjaciel, przede wszystkim w trudnych chwilach.
Dla odkrycia pereł warto zagłębić się w morze filozofii autora. Bywa ciemne i dość mętne, ale skarby na dnie wynagradzają wszystko.
dr Kalina Beluch
W skondensowanej i poetyckiej formie Bert Hellinger prezentuje swoje myśli i narzędzia pracy terapeutycznej. Piękno potrzebuje nabożeństwa. Miłość to...
Coraz wyraźniej można zauważyć, że czeka nas decydujące przejście od świadomości ograniczonej do uniwersalnej. Od tej zorientowanej na Ja do nadrzędnej...