Najlepsza drużyna to moja rodzina – śpiewa zespół „Mała orkiestra dni naszych”. I nie myli się ten, kto ma takie samo zdanie. Treść książki Niewidzialna nitka to niezapomniana Opowieść o miłości łączącej rodzinę. Gdy czytelnik zapozna się z nią, szybko poczuje więź z najbliższymi.
Gdzie mieszka najpiękniejszy – i tak pilnie strzeżony – sekret niewidzialnej nitki? Przecież w pępku – miejscu na brzuszku, które każdy posiada – nic nie może się zmieścić. A jednak! Mama wytłumaczyła Nince, jak bardzo są sobie bliskie (podczas ciąży dzięki pępowinie ani na moment nie straciły stałej łączności). Powiedziała jej też, że mające swój początek w pępku niewidzialne nitki (problem w tym, że nie można ich dotknąć ani zobaczyć) poprawiają relacje ze wszystkimi, których się kocha. Z rodziną i z przyjaciółmi. Nawet Blanka i Paweł są w tym gronie, chociaż czasami Paweł bardzo Ninę denerwuje. Hm… jakie to wszystko skomplikowane. I równie piękne – jak miłość, szczęście czy zapach mięty parzonej przez babcię wieczorami; jak cisza i poczucie bezpieczeństwa, których nie widać, a istnieją. No i świat wydaje się wtedy piękniejszy. Tym uczuciem Nina chciała się z wszystkimi dzielić. I dzieliła – nawet z płaczącym chłopcem, który chciał iść do mamy. Dzięki Ninie uśmiechnął się i dołączył do dzieci bawiących się w piratów.
Książka Niewidzialna nitka to piękny tekst Miriam Tirado oraz równie piękne, kolorowe, duże oraz wyraźne ilustracje autorstwa Marty Moreno, które – skupiając wzrok dziecka – ułatwiają z jednej strony zapamiętanie przekazywanych treści, z drugiej natomiast uświadamiają, jak ogromną rolę w życiu każdego dziecka odgrywa rodzina. Zawarte na kartach lektury przemyślenia – charakterystyczne dla wieku dziecięcego – skierowano do przedszkolaków i bez problemu zostaną one przez nie przyswojone. Dodatkowe atuty publikacji to duży format oraz zapraszająca do częstego czytania (bez obawy szybkiego zniszczenia) twarda okładka.
Publikacja Wydawnictwa Jedność szybko stanie się pozycją obowiązkową. A i wspólny czas spędzony wraz z dzieckiem podczas lektury zaowocuje pogłębieniem rodzinnych więzi.
Janek wie, że mama go kocha, ale chciałby wiedzieć jak bardzo. Zastanawia się, czy miłość można zmierzyć... Żałuje, że nie ma termometru lub taśmy mierniczej...