Recenzja książki: Nie bój się pójść własną drogą. Sztuka nonkonformizmu

Recenzuje: miriamszel

Wśród postaw społecznych zasadniczą rolę odgrywa nonkonformizm, rozumiany jako stanowisko krytyczne wobec zasad, zachowań i innych norm społecznych. Jest to postawa godna najgłębszych przemyśleń, warto bowiem - nie poddając się presji społecznej - żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami. Sprzeciw wobec niewłaściwych reguł postępowania jest również brakiem zgody na znany i przez wielu popierany „wyścig szczurów”. Książka Nie bój się pójść własną drogą. Sztuka nonkonformizmu jest zachętą do podjęcia działań innych, niż oczekiwane przez ogół społeczeństwa.

 

Rozważania Chrisa Guillebeau´a oparte są na osobistych doświadczeniach, zdobytych podczas pobytu w Afryce Zachodniej, gdzie wraz z żoną pełnił on rolę wolontariusza charytatywnej organizacji medycznej (20% tantiem ze sprzedanych książki przeznacza na potrzeby organizacji Charity: Water, niosącej pomoc mieszkańcom Etiopii w kwestii łatwiejszego dostępu do czystej wody pitnej i urządzeń sanitarnych). Bieganie w maratonach oraz zwiedzanie kolejnych krajów świata (do tej pory zwiedził ich już 125) jest próbą życia w sposób niekonwencjonalny, co nie zawsze jest pozytywnie odbierane przez otoczenie.

 

Zgodnie z zasadą, że przyszłość należy formować według własnych poglądów, oczekiwań i marzeń, przydatne okazują się wskazówki Chrisa Guillebeau´a. Pokazują one, jak uporać się z niechcianymi uczuciami strachu, niepewności oraz rezygnacji z dążenia do obranego celu. Uczą również radzenia sobie z tymi, którzy niestrudzenie i cierpliwie krytykują każdy krok w kierunku nowego, niekonwencjonalnego życia.

 

Kolejny rozdział porusza aspekty pracy, finansów oraz efektywnego kierowania ludźmi. Ułatwia dostrzeganie pozytywnych stron codziennie wykonywanych czynności. Zwraca uwagę na istotne fakty dotyczące oszczędzania, a także podaje konkretne sposoby zarządzania funduszami. Ostatnia część została poświęcona likwidowaniu tego wszystkiego, co jest mało istotne, proponując w zamian inne, nieograniczone możliwości, na przykład alternatywne podróżowanie, stojące w opozycji do ogólnie przyjętych sposobów na życie.

 

Każdy z trzech rozdziałów został poprzedzony motywującym i adekwatnym do poruszanych treści aforyzmem. Podobne zostały umieszczone w treści, co przyczynia się do pogłębienia rozważań. Książka jest napisana w sposób przejrzysty, językiem prostym i w pełni zrozumiałym. Ważniejsze zagadnienia są dokładnie wyjaśnione, a słowa szczególnie warte zapamiętania - wytłuszczone. Zakończenie każdego rozdziału zawiera skrót najważniejszych zagadnień. Z propozycji Chrisa Guillebeau winni skorzystać wszyscy ci, którzy pragną w swojej codzienności zmienić to, co dawno już powinno być zmienione. Stosując niekonwencjonalne pomysły na życie, osiągną swe zamierzenia oraz zrealizują wytyczone przez siebie cele.

Kup książkę Nie bój się pójść własną drogą. Sztuka nonkonformizmu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Nie bój się pójść własną drogą. Sztuka nonkonformizmu
Inne książki autora
Szczęście w poszukiwaniach. Znajdź cel, który nada sens Twojemu życiu
Chris Guillebeau0
Okładka ksiązki - Szczęście w poszukiwaniach. Znajdź cel, który nada sens Twojemu życiu

Daj się porwać przygodzie i zrób to, o czym marzysz od zawsze! Każdy dzień jest ważny, więc już dziś zacznij realizować swoją pasję Prowadź...

Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji
Chris Guillebeau0
Okładka ksiązki - Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji

Rób to, co lubisz, a nie będziesz musiał pracować. przysłowie chińskie Masz dość harowania na czyjś rachunek? Czujesz, że Twoja praca wysysa...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy