Pochodzący z Wysp Kanaryjskich kanarek został w 1402 roku sprowadzony do Europy, stając się równocześnie protoplastą licznych ras hodowlanych. Dzięki swoim śpiewaczym umiejętnościom (z dzióbkiem otwartym lub zamkniętym) oraz ciekawemu ubarwieniu w tonacji oliwkowozielonej (u samiczki jest ono skromniejsze, z przewagą odcieni szarości), kanarki wciąż budzą w ludziach szczere uznanie i niekłamany podziw. Nakładem Wydawnictwa Jedność ukazała się interesująca książeczka Mój kanarek, w której czytelnik odnajdzie odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, związanych z zachowaniem, upodobaniami i wymaganiami śpiewającego przyjaciela człowieka.
Lektura łączy przyjemne z pożytecznym, bawi i uczy. Kolejne rozdziały, w których ujęto maksimum wiadomości, pozwalają dokonać wyboru pomiędzy kanarkiem śpiewającym, kolorowym a kształtnym. Szczegółowo opisują budowę organizmu (dokonując równocześnie porównania z organizmem człowieka), zwracają uwagę na cechy charakterystyczne (ciało, mostek, nóżki, skrzydła, upierzenie, aparat oddechowy), zdolności odbierania bodźców zewnętrznych oraz przystosowanie do środowiska. Udzielają wskazówek związanych z przygotowaniem klatki (materiał, odległość między prętami, pojemniki na jedzenie i picie, wyposażenie, porządkowanie, gniazdko). Prezentują menu (z dokładnym wyliczeniem, czego bezwzględnie nie może zabraknąć w ptasiej diecie). Wymieniają – obok zasad żywienia – czynniki wpływające na ogólny stan zdrowia i dobrego samopoczucia oraz uwrażliwiają na dające się zaobserwować objawy chorobowe. Poruszają również problematykę związaną z trudnym dla kanarków okresem pierzenia się. Taki układ rozdziałów jest najlepszą metodą na zrozumienie, przyswojenie i zapamiętanie wszystkiego, co nierozdzielnie związane jest z fruwającymi zwierzętami.
Całość uzupełniono o ciekawostki: podano nazwy (wraz z krótkim opisem i zdjęciem) ras specyficznych (kanarek harceński, belgijski, czerwony, żółty mozaikowy, padwański i gloster); poruszono sprawę rodowodu (od aborygena do… międzynarodowej gwiazdy), a także wspomniano o kanarkach – bohaterach dzieł artystów malarzy, baśni, animowanych seriali telewizyjnych i filmów. Na końcu książeczki znalazł się ułożony w porządku alfabetycznym wykaz imion dla samiczek i samczyków, dowód tożsamości kanarka, samoprzylepne naklejki i zakładka przeznaczona do samodzielnego wykonania.
Kolejna z serii Mój mały przyjaciel publikacja Wydawnictwa Jedność dostarcza przyjemnych przeżyć: prosty i całkowicie zrozumiały język przekazu, zamieszczone w różnobarwnych ramkach zagadki oraz informacje szczególnie warte zapamiętania, doskonale uzupełniające treść kolorowe i zabawne ilustracje oraz fotografie sprawiają, że książeczka Mój kanarek bez wątpienia zainteresuje czytelnika opiekującego się „małym przyjacielem” (lub planującego jego zakup). Wykształci w nim również postawę odpowiedzialności wobec zwierząt.
Riwiera francuska to czarujące wybrzeże o bogatej historii, otaczające francuski lad od Marsylii po Menton. Gości z całego świata przyciągają nie tylko...
?Seks analny bez tajemnic? to książka dla osób obojga płci, zachęcamy więc do wspólnego korzystania z niej, aby przydać życiu zupełnie nowego, rozkosznego...