Recenzja książki: Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Jednym z zasadniczych czynników motywujących do podejmowania kontaktów interpersonalnych jest seksualność. Stanowiąc naturalną funkcję organizmu ludzkiego, ulega ona kształtowaniu przez doświadczenia życiowe. Ponieważ tematy związane z seksualnością należy traktować z największą powagą, nie można lekceważyć niczego, co wpływa na postrzeganie owej sfery życia. Sytuacja jest tym bardziej poważna, im bardziej dociekliwe pytania zadają najmłodsi. Z pomocą rodzicom dzieci w wieku 3-6 lat przychodzi Wydawnictwo Jedność, oddając do ich rąk książeczkę Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci? Warto zapoznać się z jej treścią, bowiem podane informacje w znacznym stopniu wspomogą rodzicielski przekaz.


W krótkiej publikacji (zaledwie trzydzieści dwie strony) Elisabetta Costantino zamieściła porady przeznaczone zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Wiele mówiący podtytuł O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać wskazuje na rysujące się możliwości oraz osiągnięte efekty przeprowadzonych rozmów. W kilku rozdziałach znalazły się wiadomości dotyczące tożsamości płci (Jestem chłopcem, Jestem dziewczynką), wyjaśniające skomplikowane zagadnienie rozwoju emocjonalnego (Uczę się poznawać i wyrażać swoje emocje), a także koncentrujące się wokół istotnych kwestii, jakimi są poczęcie, ciąża i poród. Ponieważ z dziećmi trzeba rozmawiać o seksualności na ich poziomie rozwoju, omówione w książeczce zagadnienia z pewnością spełnią oczekiwania czytelników.


Wśród wiadomości szczegółowych warto wspomnieć o różnicach w budowie ciała dziewczynki i chłopca, sposobach przeżywania oraz oznakach szczęścia i smutku, typach miłości, potrzebie intymności, etapach rozwoju prenatalnego (z dokładnością do miesięcy czy trymestrów ciąży) oraz długo oczekiwanym dniu przyjścia na świat noworodka. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono przydatne w codziennym życiu porady dla rodziców. Pomocą służy również część praktyczna (rysunki ośmiu twarzy wyrażających różne emocje), dzięki której korzystające z lektury dziecko będzie miało okazję utrwalenia przyjętych treści. Przekaz wspomaga mnóstwo zabawnych, sympatycznych i kolorowych ilustracji autorstwa Cristiny Raiconi, które przeplatając się z tekstem, sprawiają, że wiedza dziecka zostanie wzbogacona na długi czas.


Warto, by po doskonałą publikację Wydawnictwa Jedność sięgnęli zwłaszcza rodzice dzieci w wieku 3-6 lat. Pomoże im ona nie tylko uzupełnić wcześniej zdobytą wiedzę, ale przede wszystkim znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi na zadawane przez najmłodszych „kłopotliwe” pytania.

Kup książkę Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mamo, tato! Skąd się biorą dzieci?
Książka
Inne książki autora
Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną
Elisabetta Costantino0
Okładka ksiązki - Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną

O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać. „Mamo, tato! Staję się kobietą, staję się mężczyzną”. To bardzo znamienne słowa –...

Mamo, tato! Nie wierzę już w bociana
Elisabetta Costantino0
Okładka ksiązki - Mamo, tato! Nie wierzę już w bociana

O seksualności i uczuciach nie wstydzę się rozmawiać. „Mamo, tato! Nie wierzę już w bociana!”. Takie słowa to swoisty manifest młodego człowieka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy