Jak sprytnie poradzić sobie w różnych sytuacjach
Są w życiu sytuacje, w których trudno sobie poradzić typowymi sposobami. Nie zawsze mamy pod ręką odpowiednie narzędzia, użyteczne przedmioty, porady on-line w Internecie. Coś się psuje, czegoś brakuje, nie jesteśmy przygotowani na daną sytuację. Nie należy załamywać wtedy rąk, trzeba sobie radzić mimo niesprzyjających okoliczności, chociażby z psującym się nagle zamkiem błyskawicznym czy lodem na patyku, dziwnym trafem „lubiącym” brudzić jedzącego. Zdarzają się również sytuacje może nie tyle niespodziewane, co możliwe do rozwiązania prostym, tanim, efektownym sposobem – wzmocnienie sygnału wi-fi, szczelne zamknięcie torebki foliowej – zamiast wyspecjalizowanego i na ogół kosztownego rozwiązania dostępnego w sklepach.
Książka, która ułatwi ci życie. 91 niezwykłych pomysłów to zbiór wielu różnorodnych pomysłów na wykorzystanie tego, co mamy pod ręką, lub co jest łatwo dostępne (zawleczka z puszki, nitki makaronu itp.). To pomysły na wtórne wykorzystanie tego, co zwykle się wyrzuca. W biednych krajach ludzie wykorzystują wszystko, dopóki tylko się da. W bogatych, wysoko rozwiniętych produkują tony śmieci, czego dowodem są rankingi państw, ukazujące ilość śmieci przypadającą na obywatela (króluje w nich na przykład bogata Szwajcaria). Bogaci wyrzucają coś, bo się zepsuło, bo pojawił się nowy model, bo zmieniły się trendy w modzie. Wiele rzeczy można jednak odzyskać i (twórczo) wykorzystać do nowych celów, o czym przekonuje nas Książka, która ułatwi ci życie. Zawarte tu porady skierowane są do dzieci i dorosłych. Są to tzw. recepty babuni czy triki proponowane przez fachowców. Sprawdzone i przetestowane, mało złożone w realizacji.
Książka jest ładnie wydana. Każdy pomysł zilustrowany został zdjęciem i szczegółowym opisem. Pomysły są genialne, ciekawe, zaskakujące, ale i takie sobie – jak to w życiu. Mniej czy bardziej praktyczne i przydatne w różnych sytuacjach (na przykład problem odkręcenia śruby z wyrobioną główką).
Poradnik Książka, która ułatwi ci życie uczy nie tylko radzić sobie w różnych sytuacjach, ale również pewnego – proekologicznego i praktycznego – nastawienia. Uczy, że nie zawsze trzeba od razu wymieniać coś czy kupować wyrafinowane rozwiązania techniczne. Często można wykorzystać rzeczy pozornie już zbyteczne do drobnych ulepszeń. Książka uczy twórczego myślenia, inspiruje. Pokazuje na konkretnych przykładach, jak myśleć niekonwencjonalnie.