Recenzja książki: Janek i tata. W podwodnych krainach

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ponieważ niezmierzone otchłanie oceanów kryją w sobie ogromną różnorodność życia, żądni wrażeń nurkowie chętnie udają się wgłąb podwodnego świata. Dzięki treści książeczki Ratownicy Świata Janek & tata. W podwodnych krainach czytelnik będzie miał okazję nie tylko podziwiać ukryte piękno świata fauny i flory oceanicznej, ale również weźmie udział w akcji ratowania oceanografki Aniki.

Całe szczęście, że Janek, jak wszystkie witezkie dzieci, biegle mówił po piesku: właśnie od suczki Figi dowiedział się o niebezpieczeństwie – zbliżający się sztorm nie pozwoli nurkom oceanografom bezpiecznie opuścić morskich głębin. Janek i tata wiedzieli, że nie mają czasu na kontynuowanie warsztatów doskonalących sztukę nurkowania i transformacji w wodne zwierzęta. Bez chwili wahania rozpoczęli misję: na ratunek. Po wypiciu potęgującego unimoc Wywaru Mocy nie wymagającym sterowania furonem udali się nad ocean. Szybko zamienili płuca w skrzela, po czym zanurkowali w mocno już spienioną toń. Najwyższy czas! Ale … jak nakłonić do powrotu naukowców, zawzięcie filmujących delfinicę rodzącą delfiniątko? I co zrobić, skoro najmłodsza oceanografka Anika nie dotarła na pokład badawczego statku? Dla przedstawicieli prastarego rodu Witeziów nie ma spraw niemożliwych. Wiedzieli, że nie spoczną, póki nie odnajdą Aniki. Jednak czy ich misja się powiedzie? Odpowiedzi na powyższe pytania czytelnik odnajdzie w lekturze. 

Książeczka W podwodnych krainach to trzeci tom cyklu Janek i tata. Odbiorcy – dzieci od szóstego roku życia – zainteresują się treścią książeczki, w której dzieje się dużo i szybko, występują pozytywni bohaterowie, język przekazu dostosowany jest do wieku czytelników, a i ciekawość nie przestaje być podsycana. Wplecione w zdarzenia fikcyjne prawdziwe wiadomości z zakresu nauk przyrodniczych oraz ochrony środowiska na długo zapadną w dziecięcą pamięć. Na wewnętrznych stronach okładki zamieszczono herb rodu prasłowiańskich wojowników Witeziów oraz schemat Furonu, który – w zależności od tomiku serii – uzupełniany jest o adekwatne do misji Janka i taty dodatkowe elementy (tym razem są to otwierana kopuła i pokład, płetwy, para pływaków oraz śruba motorowa). Niewielki format książeczki, odpowiednia ilość tekstu, wzbogaconego kolorowymi ilustracjami autorstwa Anny Teodorczyk-Twardowskiej, a także duża czcionka i powiększone odstępy między wierszami stanowią zachętę do samodzielnej lektury.

Ewa Nowak opowiedzianą przez siebie historią pobudziła dziecięcą wyobraźnię, rozwijając tym samym myślenie abstrakcyjne. Warto sięgnąć po publikację oddaną do rąk czytelników przez Wydawnictwo Słowne Młode.

Tagi: bóg

Kup książkę Janek i tata. W podwodnych krainach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Janek i tata. W podwodnych krainach
Autor
Inne książki autora
Lina Karo
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Lina Karo

Karolina mieszka w Zielonce pod Warszawą, jest jedynaczką, nigdy nie miała serdecznej koleżanki. Przyjaźni się z synem przyjaciółki swojej mamy...

Krzywe 10
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Krzywe 10

Tym razem autorka zabiera nas na Mazury, gdzie grupa nastolatków spędza wakacje. Ta mądra i pogodna książka pozwala nam podpatrzyć, jak współczesna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy