Recenzja książki: Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Umiejętność przepraszania jest cechą bardzo potrzebną. Ten, kto wyrządził komuś krzywdę, wypowiadając słowo przepraszam nie tylko wyraża swój żal, ale również sprawia, że smutek osoby skrzywdzonej staje się mniejszy. Czy znany czytelnikowi z innych tomików serii smoczy przyjaciel Lilki wypowie w końcu to magiczne słowo? Wszystko się wyjaśni po lekturze książki Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam.

Smok z Lilką sprzątają pokój. Razem zbierają z podłogi zabawki i wkładają je do skrzyni. Gdy Smok schylił się, by podnieść leżącą pod oknem lalkę Lilki, Rózię, ogonem zahaczył o stolik nocny i zrzucił lampkę. Podstawa lampki pękła, a żarówka nie świeci. Co za pech! Lilka jest smutna. Smok też jest smutny. Nic jednak nie mówi, tylko patrzy i milczy. Przecież to nie jego wina, że ma długi ogon. Nie jest też jego winą, że lalka Lilki leżała pod oknem i musiał się po nią schylić. Przecież nie potrącił stolika specjalnie! Gdyby wiedział, że tak się stanie, na pewno złapałby lampkę w locie. Smok nadal patrzy smutnym wzrokiem. I milczy. Na dodatek jeszcze tak głośno kichnął, zionąc ogniem, że wszystkie kartki książki trzymanej przez Lilkę zrobiły się czarne. Lilka jest coraz bardziej zmartwiona. Czy Smok naprawdę nie wie, że należy okazać skruchę za szkody, które wyrządził? Czy w końcu nauczy się mówić: „przepraszam"? Lektura wszystko wyjaśni.

Książka Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam jest jedną z ośmiu w serii Jak nauczyć Smoka. Dzieciom przedszkolnym spodoba się opowiedziana historyjka: zrozumiała treść, proste dialogi oraz zabawne, kolorowe i niezwykle sympatyczne ilustracje autorstwa Anny Làng są w stanie rozbudzić dziecięcą ciekawość, wzmocnić wyobraźnię oraz zachęcić do szukania rozwiązań. Mali czytelnicy, ponieważ sami nieraz doświadczyli smutku, zrozumieją nie tylko przygnębienie Lilki, ale również to, że krzywda wyrządzona innym wymaga konkretnej reakcji (w tym przypadku bezwzględnie potrzebne jest „magiczne” słowo – przepraszam). Niewielki format publikacji Wydawnictwa JupiJo jest poręczny dla dziecka, natomiast twarda okładka i takie same kartki utrudniają zniszczenie. Pouczająca treść stanowi doskonałą pomoc dla rodziców (wspólne rozmowy, nauka poprzez zabawę).

Warto wspomóc rozwój dziecka, ofiarowując mu książkę Jak nauczyć Smoka mówić przepraszam.

Kup książkę Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Jak nauczyć smoka mówić PRZEPRASZAM
Książka
Inne książki autora
Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga!. Tom 3
opracowanie zbiorowe0
Okładka ksiązki - Pan Borsuk i Pani Lisica. Ale załoga!. Tom 3

Nadeszła jesień. Róża, Szperaczek i Borek postanowili zorganizować regaty na rzece. Ale muszą najpierw zbudować łódkę, co nie jest tak trudne, jak dogadanie...

Literki 6-7 lat
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Literki 6-7 lat

Nauka pisania dla dzieci w wieku 6-7 lat.Literkowe domino do wycięcia!...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy