Ponieważ nie da się żyć w chaosie, zrozumiała jest konieczność obecności przywódców. Jak znaleźć tego najbardziej odpowiedniego, któremu zależeć będzie przede wszystkim na dobru wspólnym? Głosujcie na Wilka! – to propozycja Wydawnictwa Zakamarki, opowiadająca o tym, jak wprowadzić ład w miejscu, gdzie różnorodność żyjących zwierząt utrudnia bezsporne funkcjonowanie. Kogo wybiorą zwierzęta? Sięgnij po lekturę, a się przekonasz.
W chwili, gdy w gospodarstwie miały się odbyć wybory nowego szefa, nie wiadomo skąd pojawił się Alojzy Wilk. Pojawił się i od razu przyciągnął uwagę wszystkich. I nie ma się co dziwić, skoro był czarujący, miły, z dużym poczuciem humoru, do tego jeszcze interesujący, przystojny, sympatyczny oraz inteligentny. Od początku Alojzy Wilk miał pełne łapy roboty: spotykał się ze zwierzętami, z najmłodszymi robił sobie fotki, dyskutował, zachęcał, przekonywał. Pozostali kandydaci – Kacper Knur, Aniela Kokoszka i bracia Myszowie – mimo swoich zachęcających haseł wyborczych – przy Wilku nie mieli żadnych szans. Na dodatek jego postulaty – jako szef będzie przyjacielem wszystkich zwierząt – przekonały każdego. A gdy wreszcie nadszedł dzień wyborów, zwierzęta ustawiły się w dłuuugiej kolejce do głosowania… Łatwo można przewidzieć, kto wygrał (kury na pewno nie pomyliły się w liczeniu głosów). Ale co z tego wynikło? Jak wypadły obietnice wyborcze w zderzeniu z szarą rzeczywistością? I chociaż profesjonalnie wyglądają nowi ministrowie, sekretarze oraz podsekretarze, a policja dwoi się i troi, by wyjaśnić zagadkę masowych zaginięć, nie wiadomo, gdzie podziały się trzy barany, cztery kury i siedem myszy. Właśnie – co się z nimi stało? Lektura wszystko wyjaśni.
Zaopatrzona w twardą okładkę, sztywne kartki i duży format książka Głosujcie na Wilka! bawi, ale przede wszystkim uczy: Davide Cali w prosty sposób przybliża młodemu czytelnikowi polityczne zasady rządzące światem dorosłych (nie zawsze uczciwe). Prosty, całkowicie zrozumiały język przekazu (na niektórych kartkach znalazło się zaledwie kilka słów) wraz z wzmagającymi przekaz wymownymi, zabawnymi, kolorowymi, w większości całostronicowymi ilustracjami autorstwa Magali Clavelet, nauczą dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej wyciągać wnioski, by w przyszłości nie powtarzały błędów (hmmm… interesujący wydaje się nowy kandydat, Gerard Lis), pomagając przy tym rodzicom i nauczycielom w kształtowaniu obywatelskiej postawy młodego pokolenia.
Mówią, że szczęście jest najważniejsze. Pan Gołąb sprzedaje je w słoikach. Ale czy szczęście można kupić? A gdyby tak rozejrzeć się wokół......
Błyskotliwie zilustrowany zbiór absurdalnych uczniowskich wymówek. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego nie odrobiłeś lekcji, odpowiedź znajdziesz w tej...