Wszystkie dzieci uwielbiają słuchać bajek. Ponieważ wyjątku nie stanowi żaden kraj na ziemi, Dobranocki z całego świata będą bawić i uczyć wszystkich, zawsze i wszędzie. Stanowiąc Opowieści do czytania przed snem, wpłyną na dzieci uspokajająco, pobudzając pokłady ich wyobraźni po to, by już po chwili mogły zapaść w kojący, spokojny, słodki sen.
Ponieważ co kraj, to obyczaj, zrozumiałym jest, że zaprezentowane historie są wiernym odzwierciedleniem różnorodnych tradycji, wierzeń, zachowań oraz obyczajów. Wszystkie bajki są krótkie, ale za to z jasnym przesłaniem. Piętnują przywary pojedynczego człowieka i całych narodów. Podkreślają moc zalet, zachęcając równocześnie do dbałości o ich rozwój, co pozytywnie wpłynie na realizację dobrych pomysłów z pasją i zaangażowaniem. Lenistwo, chciwość, złośliwość, próżność, zazdrość, arogancja (i mnóstwo innych wad) przeciwstawione zostały cechom pozytywnym: lojalność, uczciwość czy pracowitość to tylko niektóre z całego, jakże pożądanego, spektrum możliwości.
Większość bajek rozpoczynają znane dzieciom słowa: Dawno, dawno temu…, Pewnego razu…, Przed wieloma wiekami… oraz Była sobie… – brak określenia konkretnego miejsca, czasu i osoby wskazuje na ponadczasowość bajek: na ich przeznaczenie dla odbiorców w różnym wieku, żyjących w odmiennych czasach oraz zamieszkujących wszystkie narody, ale też na aktualność mądrości zawartej w baśniowym przekazie. Obco brzmiące imiona (Mavungu, Houyi, Coquena, Alungoo) wcale nie są przeszkodą dla wsłuchujących się w treść dzieci, których otwarte umysły potrafią przecież dostrzec to, co ukryte jest ponad pozorami. Bohaterowie – ludzie, zwierzęta, przedmioty, postaci mitologiczne – skupiając dziecięcą uwagę na wydarzeniach zwykłych i niezwykłych, uczą odróżniania dobra od zła, uzasadniając tym samym konieczność dokonywania wyborów przemyślanych i podejmowania trafnych decyzji.
Podczas lektury Dobranocek z całego świata rodzi się mnóstwo pytań: na niektóre czytelnik od razu odnajdzie satysfakcjonujące odpowiedzi, inne natomiast wymagać będą własnych refleksji. Skąd wzięły się paski u zebry? Dlaczego słonie nie potrafią latać? Jak to się stało, że niedźwiedź stracił swój ogon, a papuga do dziś dumna jest z pięknego upierzenia? Kto pokolorował świat? Są i pytania złożone, które poruszają głębokie pokłady wyobraźni. Co potrzebne jest do ugotowania portugalskiej zupy z kamienia? Jak piłodziób ocalił ogień? Dlaczego potomkowie czarnego węża są gadami jadowitymi i niezwykle niebezpiecznymi? Lektura zachęca do zadawania pytań oraz szukania odpowiedzi.
Mądrą treść publikacji Wydawnictwa Jedność wzbogacają piękne, kolorowe, wyraźne, sugestywne ilustracje autorstwa Anny Láng, które doskonale współgrając z tekstem, czynią przekaz jeszcze bardziej przystępnym. Twarda okładka oraz duży format to dodatkowe atuty lektury. Młody czytelnik (począwszy od starszych grup przedszkolnych) będzie usatysfakcjonowany.
Read It Yourself book and CD packs are a series of traditional tales, graded in a simple way to ensure a successful start to reading. Four different levels...
Nie ma to jak historyczny piknik! Stroje z epoki, tradycyjne potrawy i absolutny zakaz używania nowoczesnych gadżetów. Prawdziwe mroki średniowiecza! Ta...