Dinozaury to jedne z najbardziej fascynujących, ale równocześnie także jedne z najbardziej tajemniczych stworzeń, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę. Dinozaury zachwycają przede wszystkim różnorodnością gatunków – od niewielkich okazów wielkości kury, po monstrualne potwory, przyćmiewające swą wielkością największe współczesne ssaki. Tajemnica okrywa niewyjaśnioną jak dotąd przyczynę wymarcia tych imponujących stworzeń pod koniec okresu kredy. Czy doprowadziła do tego zaraza, katastrofa czy zmiany klimatyczne? Czy zagadkę zniknięcia dinozaurów uda się kiedykolwiek naukowcom rozwiązać? A może nie warto zaprzątać sobie tym głowy, bo być może gdzieś, na samotnej dalekiej wyspie kilkadziesiąt gatunków dinozaurów wciąż jeszcze żyje?
Dinozaurologia to dziennik z wyprawy grupy badaczy, którzy w 1907 roku udali się na tajemniczą wyspę Yannapalu u wybrzeży Ameryki Południowej. Zapiski, jakie znalazły się w notatniku, spostrzeżenia, domysły i wnioski każą czytelnikowi domniemywać, że naukowcy naprawdę natknęli się na ślady dinozaurów. I to nie skamieniałe szczątki, ale na zdrowe, pełne życia okazy. W trakcie swojej wyprawy naukowcy poczynili wiele fascynujących odkryć, udało im się wyjaśnić wiele zagadek nurtujących paleontologów, jednak ślad po badaczach zaginął. Jedynym dowodem na przeprowadzone badania na wyspie Yannapalu był dziennik z podróży.
Dinozaurologia to publikacja kierowana do najmłodszych, ciekawych świata czytelników. Mnogość ciekawostek, podanych przystępnie informacji, ale przede wszystkim wciągająca fabuła, dzięki której czytelnik ma wrażenie, jakby sam stąpał po tajemniczej wyspie sprawiają, że książki nie sposób odłożyć bez dobrnięcia do końca opowieści.
Tym, co niewątpliwie zwróci uwagę czytelników, jest estetyka wydania Dinizaurologii. Chociaż jest to dziennik z podróży, z podręcznym, mieszczącym się w kieszeni notesikiem książka ma niewiele wspólnego. Dinozaurologia to raczej album, sporych rozmiarów publikacja, oprawiona w elegancką, twardą oprawę. Wnętrze książki także dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach. Twarde, kolorowe strony, na których znajduje się fantastyczna opowieść, opatrzone są szkicami z poczynionych przez badaczy obserwacji, doklejonymi notatkami, zebranymi eksponatami (ze skórą czy rogiem dinozaurów na czele), pocztówkami czy ciekawostkami. Dinozaurologia to książka interaktywna. Warto publikację przeczytać najpierw pod kątem fabuły, natomiast podczas kolejnych spotkań z lekturą lepiej zwrócić uwagę na czekające na czytelnika niespodzianki, ukryte w zagięciach stron informacje czy ciekawostki.
Dinozaurologia to książka, która zachwyci każdego, kto po nią sięgnie, bez względu na wiek, zainteresowania czy płeć. Zagadki i tajemnice zawsze są w modzie, a opublikowana nakładem wydawnictwa Debit lektura spełnia w najwyższym stopniu te wymagania. Dinozaurologia to także świetny argument, by przekonać stroniące dotąd od książek dzieci, aby jednak zajrzały do kolorowej, intrygującej i niezwykłej lektury.
Kukurydza to coraz popularniejsza, a zarazem coraz ważniejsza gospodarczo roślina rolnicza uprawiana w Polsce. Poradnik "ABC Uprawy. Kukurydza na ziarno"...
Ku jedności świata to wybór kilkudziesięciu najważniejszych artykułów, jakie ukazały się w miesięczniku „Znak” od początku jego...