Recenzja książki: Córka powietrza. Seria Córki żywiołów

Recenzuje: emilly26

Twórczości Pani Doroty Gąsiorowskiej przyglądnęłam się bliżej poprzez przeczytanie w odbiorze trzech niezwykle napisanych powieści. Były one dla mnie interesujące ze względu na styl językowy, trafny dobór opracowanych tematycznie historii. Do samego końca są one nieprzewidywalne zakończenia, gdyż nie wiadomo, czego mam się spodziewać po zachowaniu bohaterów będące nie zawsze właściwe. Zależy to od sytuacji, w której się na daną chwilę znajdują. Pamiętam, że był, to 2017 rok rozpoczęłam go od książki pt.'' Melodia zapomnianych miłości', następnie w 2018 roku powieść ''Karminowe serce'', która wywołała we mnie wzruszenie ze względu na opisywany problem niepełnosprawności i braku jej akceptacji wśród społeczeństwa i ostatnią zakończyłam w roku 2019 powieścią pt.'' Niedokończona baśń''.

Nie miałam sposobności przeczytać pierwszej książki należącej do cyklu: Córki żywiołów (tom 1) pt.'' Córka ziemi'' autorstwa Pani Doroty Gąsiorowskiej.

Przeczytanie czwartej książki pt. ''Córka powietrza'' należącej do cyklu: Córki żywiołów (tom 2) autorstwa Pani Doroty Gąsiorowskiej ujawniającej w niej krok po kroku, co może się wydarzyć, gdy realizacja zawodowych marzeń wystawiona jest na próbę.

Jedną z głównych bohaterek w powieści pt. ''Córka powietrza'' jest Ava będąca młodą pisarką. Poznaje, ona czym jest prawdziwe życie w Puszczy Zielonej, gdzie chciałaby napisać kolejną powieść w panujących spokojnych warunkach, gdzie nie ma hałasu, a króluje cisza, która jest jej potrzebna do spełnienia zawodowego.

Ava według mnie jest osobą pełną wrażliwości, pomysłowości, interesującą się tym, co się wokół niej dzieje. Pomimo widocznej u niej samotności chciałaby, aby rodzice nie zaskakiwali jej tym, czego ona nie lubi, gdyż w głębi serca odczuwa niezadowolenie z ich nietrafionych i nieprzewidzianych decyzji. Nie da się przewidzieć, dlaczego pojawia wokół Avy tak wiele nieoczekiwanych odkryć w postaci nieprzewidzianego prezentu otrzymanego od tajemniczej osoby, o której istnieniu nie wie nic i kim ona jest. Wzbudza u Avy ogromne zainteresowanie, co ukrywa się w głębi otrzymanego prezentu i jakie ma on znaczenie.

Gdy bliżej poznaje się zawartość przesyłki Avy to w pierwszej chwili są pewne przemyślenia, że ktoś chciałby sprawdzić jej reakcję i zachowanie, co ona powie, zrobi, patrząc na nią.

Jesteśmy świadkami wydarzeń sprzed kilku lat i to, co się dzieje obecnie pomiędzy opisywanymi losami dwóch obcych sobie bohaterek: Ava i Laile.

Z łatwością można wywnioskować, jakie są z charakteru główne bohaterki, co lubią najbardziej robić, jakie mają, zainteresowania ich łączą, czy są komunikatywne, do kogo mają zaufanie, czy w ich życiu towarzyszą im prawdziwi przyjaciele, czy pojawiły się osoby, na których pomoc mogły zawsze liczyć o każdej porze dnia, czy ukrywają sekrety z przeszłości, czy mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziców?

Powieści tej nie czyta się szybko, nie posiada rozdziałów.

Dzięki temu, że autorka trafnie dobiera tematykę do powieści, porusza, w niej niełatwe problemy rodzinne można dokonać wyboru, która historia życia bohaterek będzie nam bliższa.

Czwarte spotkanie z twórczością Pani Doroty Gąsiorowskiej uważam za udane.

Warto przeczytać tę powieść.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Córka powietrza. Seria Córki żywiołów

Zobacz opinie o książce Córka powietrza. Seria Córki żywiołów
Marzenie Łucji
Dorota Gąsiorowska0
Okładka ksiązki - Marzenie Łucji

Łucja jest o krok od realizacji swojego największego pragnienia - stworzenia szczęśliwej rodziny u boku Tomasza. Ale marzenia często spełniają się w zupełnie...

Dwór rusałek
Dorota Gąsiorowska0
Okładka ksiązki - Dwór rusałek

Stary dwór nad jeziorem i tajemnica, którą rozwikłać może jedynie ktoś o wyjątkowo wrażliwym sercu... Olga zawsze czuła, że nie pasuje do coraz szybciej...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski