Niezwykli bohaterowie
Czy w Twoim domu mieszka mały bohater? Odpowiedź na to pytanie powinna zabrzmieć zdecydowanie, dźwięcznie i głośno: tak. O ile bohaterski domownik jest w wieku przedszkolnym, koniecznie trzeba zaopatrzyć go w magiczną broń - dołożyć na jego półkę z książkami Bajki o wielkich i małych przygodach, które przekonają go, że wszystko, co go otacza, jest niezwykłym wyzwaniem, godnym bohaterskich czynów. Ot, choćby zwykłe posprzątanie po sobie klocków czy innych zabawek! I chociaż w Bajkach… nie usłyszy tego wprost, to odpowiednio nakierowany przez rodziców, wyciągnie z nich taką właśnie lekcję: nawet najmłodsze dziecko przeżywa mnóstwo przygód, a każda z nich jest fascynująca. Jedne przygody są wielkie, inne - małe, ale wszystkie czegoś nas uczą. I każda prowadzi do ważnego celu.
Bajki o wielkich i małych przygodach to zbiór siedmiu bajek w opracowaniu Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk i Małgorzaty Czyżewskiej. Jest tu kilka nowych propozycji, stworzonych przez Danutę Zawadzką (Nieproszony gość), Zofię Poletyło (Historia nowa o smoku z Krakowa) i Piotra Uchwata (O mrówce, która szukała szczęścia). Obok klasyki, pojawiają się bajki współczesne, by poprzez urozmaicenie lektury trafić w gusta najmłodszych czytelników.
Staranny dobór historii, interesująca szata graficzna i treści dostosowane do wieku odbiorcy sprawiają, że po książkę sięga się z przyjemnością. To obowiązkowa lektura na półce każdego 5-cio i 6-cio latka. Zabawne historie i piękne, wesołe ilustracje sprawią, że na buziach dzieci zagości szczery uśmiech. Bo które dziecko mogłoby się przerazić smoka o błędnym spojrzeniu czy poczciwej mrówki?
Wierszowane opowiadania, rymowanki, tradycyjna opowieść - to zdecydowanie atuty Bajek o wielkich i małych przygodach. Różnorodność form zadowoli nawet najbardziej wymagającego małego czytelnika, który z czasem będzie w stanie recytować np. ulubione fragmenty bajki o biedroneczce. A przy tym ubawi się setnie wraz z rodzicami, bo każde z opowiadań jest zabawne! Każde też niesie jakąś ważną naukę. Choćby tę, że nieważne, czy jesteś mały, duży, silny czy słaby, jesteś wspaniały taki, jaki jesteś. I możesz pomóc innej osobie czy innemu stworzeniu w potrzebie. Albo że sprawiedliwość zawsze zwycięża, a zło zostaje pokonane.
Polecić warto tę książkę każdemu rodzicowi i każdemu przedszkolakowi, lubiącemu wspólne, głośne czytanie. Nie jest to tylko zbyt dobra lektura przed snem. Bawi i skłania do działania, zdecydowanie nie usypia.
Dialog jest sercem każdej istotnej relacji, w tym relacji coachingowej, a zarazem koniecznym warunkiem rozwoju indywidualnego i społecznego - to właśnie...
Życie ludzi pod przymusem narzuconym im z zewnątrz bez możliwości świadomego tworzenia wspólnoty z czasem przybrało formy, które były możliwe...