Historia spisana przez Tanyę Valko – kobietę mieszkającą w Polsce, która przenosi się do krajów arabskich i poznaje tamtejsze życie. Czy wszystko jest tak kolorowe, jak pokazują popularne seriale? Czy jest tak źle, jak czytamy w reportażach? Czy kobieta znaczy coś więcej, czy mniej niż zwykły pies? Autorka spędziła w krajach arabskich dwadzieścia pięć lat i opisuje to, co przeżyła i co widziała.
Co myślisz, gdy słyszysz, że Polka pojechała do swojego męża-Araba? Jaki dom widzisz i otoczenie, które jest dla niej codziennością?
Czy agresja i zło pochodzą tylko od mężczyzn z krajów arabskich? A może Polacy również potrafią skrzywdzić? Ilu naszych rodaków tam żyje? Czy wiedzieliście, jak wiele osób wyjechało – i wciąż wyjeżdża – do krajów arabskich?
Arabskie opowieści. Historie prawdziwe to nie jest łatwa lektura. Znaleźć w niej można drastyczne opisy, obdarte z tabu.
Zupełnie niedawno rozmawiałam z przyjaciółką na temat wyjazdu na kontrakt do Dubaju. Dobre pieniądze, świetne warunki – wszystko jak w bajce, sprawdzona sprawa. Ale czy zdecydowałabym się na to, aby wyjechać do pracy w krajach arabskich? Nie wiem. Nie wynika to z mojego podejścia, treści, jakie czytam czy oglądam. Po prostu chyba nie chciałabym tam mieszkać.
Warto sięgnąć po tę książkę, by dowiedzieć się więcej na temat codzienności w krajach arabskich. Już sama okładka przyciąga i sprawia, że chce się po nią sięgnąć. Uwagę zwraca prosty, przystępny język, jakim jest napisana ta książka. Miejscami bywa niemal wulgarna, ale zawsze jest szczera. I budzi apetyt na więcej podobnych historii.
W Rijadzie Marysi w końcu udaje się odnaleźć Dorotę. Po tylu latach spędzonych oddzielnie trudno im nawiązać dobry kontakt. Na szczęście młodsza siostra...
Marysia Salimi, pół-Polka, pół-Libijka po rozwodzie z saudyjskim milionerem staje przed trudnym wyborem - załamać się i żyć w cieniu dawnego...