Recenzja książki: 365 biblijnych obietnic dla małych serc

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Szybko mijające dni są cząstką splotu wydarzeń, składających się na całość ludzkiego życia. Ich wielość i różnorodność pociąga za sobą konieczność dokonywania wciąż nowych wyborów oraz podejmowania decyzji. By były one jak najbardziej trafne, z pomocą przychodzi Phil A. Smouse, który w książce 365 biblijnych obietnic dla małych serc podaje propozycje uczynienia mijających chwil spokojniejszymi i ubogaconymi. O przeznaczeniu niewielkiej książeczki zaproponowanej przez Wydawnictwo Jedność świadczy już sama okładka: przedstawione na niej uśmiechnięte twarze dzieci oraz… psa bezbłędnie wskazują na radość związaną z przeżywaniem nie tylko przyjemnych, ale również trudnych chwil codziennego życia.

Każdy kolejny dzień roku otrzymał „w prezencie” twórczą refleksję. Zaprezentowane krótkie rozważania niosą głęboką treść, a wkomponowane w tekst zabawne, kolorowe ilustracje są dopasowane do zasadniczych kwestii. Zamieszczone w górnej części stron ozdobne, wielobarwne ornamenty skupiają dziecięce oko. Wszystkie przemyślenia koncentrują się na stosunku człowieka do Boga oraz otaczającego nas świata. Pokazują, czym powinny się charakteryzować właściwe relacje międzyludzkie. Przemawiając do serc i umysłów, poruszają najgłębsze pokłady duszy. Wyjaśniają, dlaczego tak ważna jest nadzieja, bez której trudno jest prawidłowo funkcjonować. Wreszcie sprawiają, że człowiek dostrzega ogromną wartość samego siebie, co pozwala mu wytrwale stawiać czoła codziennym wyzwaniom.

O tym, jakie znaczenie posiadają zaproponowane myśli, czytelnik musi przekonać się osobiście. Jednak wskazaniem niech będzie kilka z nich: Jesteś światłem świata, więc zacznij świecić! Niech wszystko, co zrobisz i powiesz lśni Bożym pięknem dla każdego spotkanego człowieka; Nikt nie lubi długo czekać, ale czekanie też może być błogosławieństwem; Niektórych ludzi łatwo jest kochać. A innych – wręcz przeciwnie; Pokaż ludziom, co potrafi zdziałać Bóg twoimi rękoma; Miło jest być dobrym. Czy taki już jesteś? Podane refleksje są przedsmakiem tego, co autor zamieścił w lekturze.

Napisana prostym i całkowicie zrozumiałym językiem publikacja wydawnictwa Jedność jest zbiorem biblijnych obietnic, umożliwiających wytrwałe dążenie ku niebu. Schematyczny układ stron (tytuł, fragment tekstu Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, kolorowa ilustracja oraz krótka refleksja), są zachętą do poszukiwania twórczych rozwiązań. Pomocą służy Indeks oraz Słówko do rodziców, wyjaśniające im, dlaczego tak bardzo ważne jest, by dzieci sięgały po słowo Boże. Dzięki lekturze w działaniu człowieka z pewnością nie zabraknie mądrości ani wytrwałości, a życie – pełne codziennych problemów – stanie się łatwiejszym.

Kup książkę 365 biblijnych obietnic dla małych serc

Zobacz opinie o książce 365 biblijnych obietnic dla małych serc