Recenzja książki: Łakocie dla duszy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

To, co jest słodkie, zawsze kojarzy się z czymś miłym i przyjemnym. Czekolada, cukierek i ciastko należą do produktów lubianych nie tylko przez dzieci, ale również przez ludzi dorosłych. Nadużywanie ich ma jednak negatywny wpływ na organizm, co przejawia się w pogorszeniu stanu zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Nakładem wydawnictwa Semen ukazała się nietypowa książeczka, pomagająca dostrzec głębię tego wszystkiego, co jest widoczne dla oczu.

 

Do rąk czytelnika zostało oddane metalowe pudełko. Kształt dużego cukierka, „zawiniętego” w fioletowy papierek bezbłędnie przywodzi na myśl wszystko to, co jest ważne, wzniosłe, piękne oraz nieskazitelnie harmonijne. Zrozumiałym jest, że jeżeli coś liczy się najbardziej, to właśnie o to będziemy się troszczyć i zabiegać. Za tym będziemy cierpliwie zmierzać i do tego niestrudzenie dążyć. A ponieważ, oprócz ciała, każdy z nas posiada duszę, dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na ten niewidzialny na zewnątrz element ludzkiej egzystencji. Nie bez powodu więc książeczka Łakocie dla duszy została wydana w takiej właśnie formie.

 

Zewnętrzny wygląd opakowania zazwyczaj świadczy o jego zawartości. Miły dla oka image pudełka bezbłędnie wskazuje na to, co jest w środku: sto kartoników, kształtem przypominających zapakowane cukierki aż prosi się o ich natychmiastowe „odpakowanie”. Nic bardziej prostego: wystarczy po nie sięgnąć i w skupieniu przeczytać zapisaną treść. Każda myśl jest inna, wszystkie zaś stanowią mądrość pochodzącą z przemyśleń ludzi świętych, wielkich i znanych (a także - nieznanych). Wśród sentencji czytelnik odnajdzie przemyślenia Diogenesa, Demokryta, Epikura, Platona i Horacego, Fryderyka Chopina, Edyty Stein oraz Maksymiliana Kolbe, Phila Bosmansa, księdza Jana Twardowskiego i Józefa Tischnera, Matki Teresy z Kalkuty, a także Jana Pawła II i Dalajlamy. Nie brakuje "złotych myśli" pochodzących z różnych epok i tradycji różnych narodów. Zanotowane są przysłowia arabskie, chińskie oraz afrykańskie.

 

Sposób „częstowania się” Łakociami dla duszy jest całkowicie dowolny. Kartonikowe cukierki z pewnością ucieszą tych, którzy losowo po nie sięgną. Przeczytane rankiem, pomogą piękniej przeżyć dzień. W ciągu dnia posłużą jako wskazówka dobrego życia. Wieczorem natomiast pozwolą docenić mijające chwile oraz powziąć postanowienie o głębszej troski o wieczną przyszłość. Nietypowa książeczka przeznaczona jest dla Ciebie i dla Twojego przyjaciela. Gdy skosztujesz ukrytych w jej wnętrzu „słodkości”, Twoje życie stanie się piękniejsze i szczęśliwsze.

Kup książkę Łakocie dla duszy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Łakocie dla duszy
Książka
Łakocie dla duszy
praca zbiorowa
Inne książki autora
Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy

Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczyUstawa o księgach wieczystych i hipotece. Kodeks postępowania cywilnego. Ustawa o kosztach sądowych w sprawach...

Uczę się i bawię. Łamigłówki liczbowe
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Uczę się i bawię. Łamigłówki liczbowe

Książka ta zawiera mnóstwo zadań liczbowych i ponad 200 naklejek, które pomogą dzieciom rozwijać pamięć oraz zagwarantują im wyśmienitą zabawę. Nasi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Tropem miłości
Izabela M. Krasińska
Tropem miłości
W jedną noc dookoła świata
Małgorzata Starosta
W jedną noc dookoła świata
Piekło
Katarzyna Wolwowicz
Piekło
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy