Zła mamusia

"Chciała mieć dziecko...więc je sobie wzięła"

Piękna i bogata Sara na pierwszy rzut oka ma wszystko czego mogłaby pragnąć. Jedyne czego jej brakuje to własnej córki.
Kiedy widzi w sklepie Kim w zaawansowanej ciąży, z telefonem w ręku i ignorującą własne dziećmi w jej głowie rodzi się szalony plan.
Nikt inny nie zaopiekuje się lepiej jej córeczką jak ona i zabiera ją. Może Tonya nie wygląda na wymarzone dziecko, ale teraz ochoczo podąża z obcą kobietą.
Kiedy Sara chce zrobić z niej idealną córeczkę, na prawdziwą matkę wylewa się fala hejtu i w mediach zostaje okrzyknięta "wyrodną matką".
Do czego posuną się obie kobiety?
Jakie wydarzenia z przeszłości powrócą jak bumerang?
"Zła mamusia" to debiut, który z założenia miał być thrillerem. Mam wrażenie, że to określenie dobrze się sprzedaje i tak łatwo większość po nie sięga.
Podobał mi się pod kątem psychologicznym, autorka miała świetny pomysł na historię, ale żeby poczuć, że czytam faktycznie thriller to niestety, ale było go trochę za mało. Owszem budził emocje związane z porwaniem dziecka, ciemną przeszłością i tu wszystko było ciekawie połączone w całość.
Króciutkie rozdziały, napisane z perspektywy bohaterek też na plus. Dzięki czemu nie było nudy, tylko co chwilę dostajemy jakieś informacje, przemyślenia czy działania. Autorka poruszyła problem hejtu czy przemocy, ukazała ich skutki.
W mojej ocenie całkiem udany debiut z minusami o których wspominam.

Informacje dodatkowe o Zła mamusia:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-04-27
ISBN: 9788381959438
Tytuł oryginału: Call Me Mummy
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zła mamusia

Kup książkę Zła mamusia

Nikt nie lubi bić osoby, którą kocha. Nie bez powodu nazywa się to trudną miłością.

Głupota jest zakorzeniona w sercu dziecka, ale bicz dyscypliny ją wypleni.

Ostre małe cięcia
Tina Baker0
Okładka ksiązki - Ostre małe cięcia

Koszmar budzi Debs. Zostawia dzieci w swoich łóżkach i schodzi na dół. W jej kuchni jest mężczyzna trzymający nóż. Ale to nie intruz. To jej mąż, Marc...

Pani do sprzątania
Tina Baker0
Okładka ksiązki - Pani do sprzątania

Maria to dobry człowiek i dobra sprzątaczka. Sprząta dla Elsie, uroczej staruszki, która traci pamięć i ma okropnego męża. Sprząta dla Briana, sympatycznego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska