Słomianie

Gdyby Wasze imię miało wyrażać to czym się zajmujecie lub to co Was wyróżnia jak by brzmiało❓

U mnie byłaby to Książkini lub Ta Co Wszędzie Nosi Ze Sobą Książki 😄
Nawiązanie do imion przed przedstawieniem Wam tej pozycji nie jest przypadkowe, ale o tym zaraz 😊📚

📚Dziś opis książki, która tak mnie zaintrygowała, że wyruszyła ze mną na urlop 🙂 „Słomianie” pióra Adriana Markowskiego. Zacznę od tego, że ta książka humorystycznie totalnie trafiła w moje gusta. Nazwałabym ten rodzaj literatury: komedią fantastyczną, ponieważ mamy tu całkiem nowy wykreowany przez autora świat Słomian - gdzie teoretycznie jesteśmy jeszcze przed Słowianami, w czasach tak dawnych, że wszyscy o nich zapomnieli i nie zostały nigdzie spisane. Jednocześnie ten świat, z rodzącym się językiem i potrzebami mieszkańców okraszony jest ogromną dawką humoru.

📚Historia zaczyna się na gościńcu przed grodem o wdzięcznej nazwie – Bagno ( jak łatwo się domyślić wskazującym na atmosferę, a także miejsce położenia ów lokacji ). Gdzie miłościwie panujący Popił, siedzi na stołku książęcym i najchętniej liczyłby Denary z podatków, ale jak wyglądają te jego podatki dowiecie się czytając 🙂

Poznajemy różne postacie, a ich imiona wskazują na ich umiejętności, zainteresowania czy osobowość tak więc mamy: Pilnuj ( skarbnik ), Objadło, Opiło, Głąb, Obuch itp. Bohaterami opowieści są Błędziwoj Przebóg, Psichwost, Dziwna, Dagon i jeszcze kilka bardzo ciekawie wykreowanych postaci, których perypetie poznajemy w „nie do końca rzeczywistym świecie”. Jednak jak ukazuje autor pewne mechanizmy i zachowania pozostają niezmienne od zarania dziejów... Zastanawiając się nad tym to rzeczywiście tak jest..

📚Książka jest znakomitą odskocznią do cięższej lektury czy codziennych sytuacji stresowych. Jest to nietuzinkowa lektura, którą porównuję do serialu 1670 – jeżeli humor tego serialu jest Ci bliski to ta książka jest totalnie dla Ciebie. Kompletnie nie wiem dlaczego ma niską ocenę na lubimy czytać, jedynym wytłumaczeniem jest sięgnięcie po nią bez odpowiedniego nastawienia- da mnie to hit warty ekranizacji 🙂

Informacje dodatkowe o Słomianie:

Kup książkę Słomianie

Uślubieni
Adrian Markowski0
Okładka ksiązki - Uślubieni

„Uślubieni” to mroczna i zarazem groteskowa kontynuacja „Sąsiadów”, nominowanych w 2007 r. do nagrody Srebrnego Kałamarza Fundacji...

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy
Adrian Markowski0
Okładka ksiązki - Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy

Doskonały pomysł dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci szybko opanowały tabliczkę mnożenia.    Kto by pomyślał, że tabliczka...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska