Rodzina Monet. Skarb

Tom 1 cyklu Rodzina Monet

Hailie prowadziła życie jak wiele nastolatek. Była kochana, szczęśliwa, mieszkała w domku z mamą i babcią, na które zawsze mogła liczyć. Jedna chwila, pijany kierowca i dziewczyna zostaje całkiem sama. Teraz nic już nie będzie takie jak wcześniej, tym bardziej że jak się okazuje, ma starszych braci i to aż pięciu. Najstarszy z nich przejmuje opiekę nad nią. Teraz mają mieszkać razem.
Daleko od domu, który znała i kochana, z dala od znajomych i przyjaciół, za do w towarzystwie 5 obcych dla niej mężczyzn, z którymi wiążą ją więzy krwi – tak zaczyna się nowy rozdział w życiu 15-letniej Hailie. Niby wszystko jest dobrze. Dziewczyna zamieszkuje w pięknym domu, dostaje modne ciuchy, zaczyna naukę w najlepszym liceum. Jednak ona czuje się bardzo samotnie. Brakuje jej tej bliskości, tej miłości, jaką miała, mieszkając z mamą i babcią. Na dodatek zaczyna odkrywać sekrety braci, który próbują je przed nią ukryć za wszelką cenę. Co takiego? Jak potoczy się dalsze życie Hailie? Czy zaaklimatyzuje się w nowym miejscu? Czy będzie tu szczęśliwa?

Książka jest literaturą młodzieżową i na wstępie zaznaczam, że czytana była przez córkę, która ma naście lat. Jej historia się podobała. Książka wciągnęła ją praktycznie od pierwszych stron i ciężko było jej się oderwać aż do samego końca. To historia o bolesnej stracie, nowym początku, samotności, tajemnicach. Podczas czytania wywoływała emocje, córka momentami się mocno śmiała, były również momenty, które ją zaskoczyły, a nawet wzruszyły.

Hailie ma piętnaście lat, kiedy dochodzi do tragedii. Zamiast pomalutku wkraczać, w dorosłe życie musi wszystko zmienić. Wyjeżdża z miejsca, które zna i kocha do domu braci, o których nic nie wie. To bohaterka dzielna, odważna, dająca się lubić.

„Rodzina Monet. Skarb” to świetna książka dla młodzieży. Z przyjemnością polecamy.

Recenzja książki pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Skarb:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-10-26
Kategoria: Dla młodzieży
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Skarb

Kup książkę Rodzina Monet. Skarb

Moje serce zatrzymało się na chwilę, a potem zabiło mocniej.

Wśród otaczających mnie ludzi miałam nadzieję dostrzec kogoś tak samo samotnego jak ja.

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach. Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką...

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 1

Byłam wolna. Długo poszukiwałam tego uczucia i teraz, gdy studiowałam w Barcelonie, moje życie poukładało się tak, że mogłam wreszcie się nim cieszyć...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;