Przeznaczeni

Wierzycie w przeznaczenie?
Osobiście podchodzę do tego sceptycznie. Z jednej strony uważam, że to, co się dzieje w naszym życiu składa się z wielu czynników, niekoniecznie od nas zależnych i nie jest to jakaś magia. Z drugiej zaś człowiek szuka wytłumaczenia na pewne sprawy, wydarzenia, które go dotykają nie chcąc patrzeć na to racjonalnie.
A co ze snami, które nawiedzają nas w nocy? Ile razy chcieliście, by Wasze sny były prawdziwe? By miały swój byt w przeszłości bądź przyszłości?
Adriana Wenberger miewa sny, w których utrzymuje bliską relację z Davidem. Czuje głęboką więź z mężczyzną. W dodatku dręczą ją koszmary, w których umiera. Gdy poznaje mężczyznę ze snów w prawdziwym życiu, nie wierzy, że mogą ich łączyć sny. A jednak... Czy dopadnie ich przeszłość, która nie daje im spokoju we śnie?
Książki Emilii Szelest mogę brać w ciemno i wiem, że dostarczy ona mnóstwo emocji. Ale "Przeznaczenie"? Z pozoru prosta historia, której zakończenia można się domyślić. Romanse czy obyczajówki mają to do siebie. Jednak to, co tutaj się wydarzyło, jak autorka opisała życie bohaterów. Wow! Czułam się, jakbym sama mieszkała w Great Falls, jeździła konno i podziwiała cudowne widoki. To było cudowne. Mogłam wyobrazić sobie każdy szczegół i aż zazdrościłam bohaterom, ponieważ oglądając filmy czy czytając takie historie, zawsze marzyłam o tym, by poczuć trochę "dzikiego zachodu", być tam na miejscu, żyć na ranczu, mieć ubrane kowbojki i kapelusz.
Historia Ade i Davida ma swoje wzloty i upadki. Każde z nich jest na innym etapie życia, a gdy dochodzi do spotkania wiedzą, że łączy ich silna więź. Nie jestem pewna, czy czytałam podobną historię dotyczącą snów, jednak "Przeznaczeni", to kolejna książka, która sprawiła, że się rozmarzyłam. Kibicowałam bohaterom, choć mieli ciężki orzech do zgryzienia. Wątek obyczajowy dodał smaczku całej historii, by nie było za słodko.
Prosty język, lekkie pióro, cudowne opisy miejsc i klimatu, to cechy, które czynią tę książkę przyjemną w odbiorze, a co najważniejsze, sprawia, że zastanawiamy się nad własnym życiem, a także chcemy marzyć. Ten romans z wątkiem obyczajowym przeniesie Was do świata dwójki ludzi, których nie ominie przeznaczenie. Jeśli szukacie lektury, przy której można się odprężyć i przeczytać w jeden wieczór, to sięgnijcie po tę książkę.

Informacje dodatkowe o Przeznaczeni:

Kup książkę Przeznaczeni

Pilot. Podniebne doznania
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Pilot. Podniebne doznania

W przestworzach jesteśmy tylko my. I to, co między nami Ida jest świetną pilotką, ale na skutek redukcji etatów traci pracę. Rodzinne obowiązki sprawiają...

Free Birds
Emilia Szelest0
Okładka ksiązki - Free Birds

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami. Życie Karoliny...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska