Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

Czy należycie do osób, które przemyślą każde słowo zanim je wypowiedzą ? Czy może często macie wrażenie ( jak ja ), że Wasz język to niezależny organ nad którym często nie macie kontroli ?

Mia zna ten ból aż za dobrze. Najpierw mówi, potem myśli i boryka się z konsekwencjami. A to nie przystoi księżniczce, następczyni tronu Genowii. Udzielając wywiadu, dała plamę. Co prawda “tylko” przed obywatelami Genowii ale jednak to jakieś 30 tyś osób…

Co na to grand-mere ?

Seria Meg Cabot jest ponadczasowa. Pamiętam jak niecierpliwie czekałam te wiele lat temu, na każdą kolejną część i to nie uległo zmianie. Historia nastolatki, która niespodziewanie dowiaduje się, że ma zasiąść na tronie, oczarowała miliony czytelniczek nie bez powodu.

Co jest w niej tak wyjątkowego ?

Zarówno główna bohaterka jak i pozostałe postacie z tej serii, potrafią oczarować i zaciekawić. Mamy tu tylko z pozoru historię jak z bajki, gdzie zwykła nastolatka nagle zostaje ubrana w piękną suknię, dostaje koronę i żyje bez zmartwień. Akurat ich to Mii nie brakuje. Bycie księżniczką to obowiązek, nie łatwo mu sprostać i mamy okazję się tu o tym przekonać.

Lecz Mia jest też nadal córką, wnuczką, przyjaciółką.

Jesteśmy świadkami rozwoju związku jej mamy z Panem G. Ten wątek wciąga równie mocno jak pozostałe. Mamy pod dostatkiem scenek z udziałem królowej - babci, która ma ogromne wymagania względem wnuczki ale…kocha ją i nie zapomina tego okazywać. Nawet jeśli szalona wnuczka nie raz rozczaruje. I ma też przyjaciółkę, przy której nadal może czuć się zwyczajną nastolatką, przy której może być po prostu sobą.

Piękne nowe wydanie, z barwionymi brzegami, pozwala nam przeżyć tę historię na nowo. Nadal jest urocza, zabawna i wciągająca i nadal kocham ją jak wtedy gdy sama byłam nastolatką.

Czy dla Was ta seria również jest takim powrotem do przeszłości ? Czy też ma dla Was wartość sentymentalną ?

Serdecznie dziękuję za kolejną dawkę emocji Wydawnictwu Prószyński i S-ka

Informacje dodatkowe o Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-03-12
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Princess Diaries, Volume II. Princess in the Spotlight
Dodał/a opinię: Marta BONIECKA

Zobacz opinie o książce Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

Kup książkę Pamiętnik księżniczki. Tom 2. Księżniczka w blasku reflektorów

Nienasyceni
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Nienasyceni

Masz już dość słuchania o wampirach? Meena Harper też. Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której...

Ucieczka
Meg Cabot0
Okładka ksiązki - Ucieczka

Zakopana po uszy w książkach siedemnastoletnia Emerson z dnia na dzień stała się zupełnie inną dziewczyną: po dziwnym wypadku obudziła się w ciele supermodelki...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska