Oszustka

Czy istnieją oszustwa w dobrej wierze?
Myślicie, że to może być okoliczność łagodząca?

Poznajemy dwie bohaterki ze skrajnie różnych światów.
Nina wraz ze swym chłopakiem sprytnie okrada bogaczy z ich drogocennosci.
Kiedya jej matka podupada na zdrowiu, a oddech policji czuje na plecach postanawia przeprowadzić ostatni skok.
Jej ofiarą ma paść znana instagramowa celebrytka Vanessa,dziedziczka rodu Liebling.
Nina miała w przeszłości do czynienia z jej podłą rodziną. Teraz skok ma być zemstą i motywacją za to czego doświadczyła.
Wraz ze swoim chłopakiem wynajmują domek przy posiadłości Vanessy i realizują swój plan.
Nie wiedzą, że to na nich ktoś zarzucił sidła.
Świetny thriller o dosyć mrocznym klimacie.
Początek mnie trochę zwiódł w stronę obyczajówki, ale szybko akcja poszła w dobrym kierunku.
Narracja prowadzona przez dwie bohaterki to świetny zabieg. Bardzo dobrze wykreowane postacie. Ciekawe, wielowymiarowe, realne. Autorka pokazuje problem dzisiejszych czasów. Życie na pokaz, na instagramie, w mediach społecznościowych. Nic już nie zostawiamy dla siebie, wszystkim się chwalimy. Nie myśląc o konsekwencjach naszego postępowania. Wielu ludzi poprzez zazdrość jest w stanie posunąć się bardzo daleko. Niewinne zdjęcia mogę stać się początkiem tragedii.
Czy naprawdę przekłamywanie swojego życia jest takie fajne?

Informacje dodatkowe o Oszustka:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2021-07-14
Tytuł oryginału: Pretty Things
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Oszustka

Kup książkę Oszustka

Gdy przychodzimy na świat, czyż nie mamy w sobie potencjału, możliwości, by stać się dobrymi ludźmi lub złymi albo kimś pomiędzy? Ale okoliczności, w jakich żyjemy, karmią się słabościami wdrukowanymi w nasze geny.

Ciągła konieczność zachowywania czujności oraz niepokojąca świadomość własnej winy sprawiają, że funkcjonuję w wiecznym stanie przejściowym: nigdy nie śpię, ale nigdy też nie jestem do końca wybudzona. Trwam w zawieszeniu.

Będę tobą
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Będę tobą

Błyskotliwa mieszanka powieści obyczajowej, psychologicznej i rozpalonego kalifornijskim słońcem thrillera. Sam jest trzeźwa od roku, to znaczy odkąd...

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska