Trzy siostry, trzy zupełnie odmienne osobowości, które, mimo wszelkich różnic, połączone są z sobą najcenniejszym spoiwem, jakim jest siostrzana miłość. “Ogród pełen emocji” to niesłychanie cenna książka o emocjach, wartościach, ideałach, która poruszy serce zarówno dziecka, jak i dorosłego. Bezsprzecznie, to jedna z tych pozycji, które docierają do najciemniejszych zakamarków ludzkiego serca, wywołują tam istną burzę i nie pozwalają o sobie zapomnieć, jeszcze długo po lekturze!
Autorka w błyskotliwy sposób nakreśliła świat widziany oczami młodych dziewczynek. Jak wspomniałam wcześniej, każda z nich jest inna i każda jest wyjątkowa, a różnice wcale nie przeszkadzają w budowaniu pięknej, silnej, cennej relacji. Każdy człowiek czymś się wyróżnia, a jednak wszyscy są sobie równi, dotyczy to zarazem wyglądu, pochodzenia, jak i stanu zdrowia. Książka nie tylko uczy akceptacji, tolerancji, ale przypomina, że zawsze warto mieć swoje zdanie, nawet jeśli jest ono odmienne od pozostałych. Pod postacią subtelnej opowieści, Ewa Bolesta-Mroczek wspiera kształtowanie się osobowości młodego człowieka, umacnia jego poczucie wartości, ale i zachęca do doceniania tego, co już jest w naszym posiadaniu i dostrzeganiu piękna w każdym momencie życia.
Na ogromne brawa zasługują piękne ilustracje, które przyciągają uwagę, wspaniale obrazują poznawaną historię, rozbudzają wyobraźnię i zachęcają do poprowadzenia refleksyjnej rozmowy, która z pewnością pozostanie w sercu na bardzo długo. Historia napisana jest wyjątkowo lekkim i przyjemnym piórem, a całość dopełniają notatki o ciekawych gatunkach zwierząt, które ze względu na formę, pozostaną w pamięci na bardzo długo.
"Ogród pełen emocji" to wartościowa, emocjonalna, piękna i ciepła historia, która poruszy zarówno młodego, jak i starszego czytelnika. To niezwykła pozycja, która kształtuje poczucie własnej wartości, pozytywne nastawienie do świata, ale i rozbudza głód wiedzy, który u najmłodszych jest zjawiskiem absolutnie wspaniałym i zaskakującym. Przepiękna szata graficzna, prosty, przystępny język i cudowne, poruszające historie, pełne niezapomnianych lekcji, dystansu i akceptacji, a w tle urocze bohaterki, które skradną serca waszych pociech! Polecam gorąco!
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 80
Język oryginału: polski
Ilustracje:Magdalena Kudeł
Dodał/a opinię:
Zfascynacjaoksia
Przeczytałam w jednej książce, którą znalazłam u mamy przy łóżku - pochwaliła się Alicja. - Ale mama o tym nie wie - dodała. - Mamie nie przeszkadzałoby to, że czytasz jej książkę - powiedziała Klementyna. - Wiecie, jak lubi, gdy czytamy. - No i właściwie dlaczego się tak przy tym upiera? Żebyśmy codziennie czytały? - dopytywała się Laura. - Bo nie ma nic piękniejszego niż książki - powiedziała Klementyna. - Książki rozwijają wyobraźnię. Gdy czytasz o pięknym jednorożcu z różowym rogiem i tęczową grzywą, musisz go sobie wyobrazić. I założę się, że każda z nas wyobraża go sobie inaczej.
Więcej