Majorka w niebieskich migdałach

No i jestem po trzeciej części serii o Majorce.
Moim zdaniem jest to najlepsza część.

Oba poprzednie tomy sprawiły, że zakochałam się w Majorce, ta część natomiast, pokazała samo życie. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, czy w Polsce, czy w tropikalnych krajach, życie toczy się tak samo.

Wymarzony domek na Majorce zostaje odnowiony, a nasza bohaterka wraz z mężem dostają kolejny dar z niebios w postaci Julki. Życie toczy się niby normalnie. Praca, zakupy, opieka nad dzieckiem. Zatrudniają nianię i gosposię w jednym, by było łatwiej żyć. Czy aby na pewno jest łatwiej?
Magda ma z tego powodu więcej zmartwień, gdyż widzi sympatię pomiędzy jej mężem a nianią. Młoda, atrakcyjna dziewczyna nie może się równać z czterdziestolatką.
Z czasem zauważa, że jej własny mąż lepiej traktuje gosposię niż ją. Bardziej troszczy się o młodą dziewczynę, ale i ze wzajemnością, co daje się zauważyć. Zaczyna się zastanawiać nad ich romansem.
Podczas świąt Magda dowiaduje się, że jej matka pisze książki — erotyki, i na domiar złego podarowała im jedną do przeczytania. Czytając tę książkę, zauważa bardzo dużo sytuacji, które miały miejsce w jej życiu. Ponoć właśnie jej matka czerpała inspirację do książki z życia.
Już nie podejrzewa męża o romans, już jest go pewna.
Magda wybucha nerwowo i rani męża, który ląduje w szpitalu, a niania zostaje spakowana i wywalona za drzwi.

Sama natomiast pakuje siebie i córkę i uciekają do domku na Majorce. Czy faktycznie doszło do zdrady? Czy to tylko fantazja jej matki doprowadziła do kłopotów małżeńskich Magdy i Marka? Co jest prawdą w książce, a co fikcją? Jak zachowa się Marek? Będzie szukał żony i dostanie szansę na wytłumaczenie się?
Ta część, podobnie jak dwie pierwsze została świetnie napisana i przepełniona humorem. Lekki i zabawny styl autorki utwierdza mnie w przekonaniu, że to książka idealna na wakacje. Historie pomyłek, jakie mają tu miejsce, mogą przydarzyć się każdemu z nas.

Matka, brat Magdy — Piotrek
oraz jego partner są rewelacyjnie przedstawieni, gdyby nie oni, ta książka nie byłaby już taka sama. Ich przygody doprowadzają niejednokrotnie do salw śmiechu. Julka dopełnia całości swoimi zabawnymi tekstami. Właśnie to ona skradła moje serce podczas tej lektury.
Perypetie naszych głównych bohaterów czyta się z zapartym tchem, ale i z uśmiechem na ustach.
„Majorka w niebieskich migdałach” to zdecydowanie książka, która sprawi, że zrelaksujecie się i zapomnicie o teraźniejszych zmartwieniach. Jest nasycona specyficznym klimatem.

Jednym słowem — jest to świetna lektura!

Informacje dodatkowe o Majorka w niebieskich migdałach:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2017-07-19
Dodał/a opinię: pokrecona

Zobacz opinie o książce Majorka w niebieskich migdałach

Kup książkę Majorka w niebieskich migdałach

Majorka. Nie tylko pod palmą
Anna Klara Majewska0
Okładka ksiązki - Majorka. Nie tylko pod palmą

Majorka - hiszpańska wyspa z archipelagu Balearów, piękna uwodzicielka, która roztacza czar turkusowych zatok i zachodzącego słońca oraz rozkwita białymi...

Melanżeria
Anna Klara Majewska0
Okładka ksiązki - Melanżeria

Nowa powieść autorki bestsellerowych książek ,,Rok na Majorce" i ,,Powrót na Majorkę" W Warszawie lat 90 krzyżują się drogi trojga młodych ludzi...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;