Każdym skrawkiem duszy

“Każdym skrawkiem duszy” Rebecki Yarros to powieść, która z pewnością poruszy serca wielu czytelników. Autorka, znana z bestsellerowej serii “Fourth Wing”, przedstawia historię pełną emocji, bólu i poszukiwania siły do życia po stracie.

Opowieść skupia się na Ember Howard, córce wojskowego, która nagle musi zmierzyć się ze śmiercią ojca i rozpadem rodziny. W jej życiu pojawia się Josh Walker, gwiazda hokeja, który staje się dla niej opoką. Ich relacja rozwija się powoli, a Josh swoją obecnością pomaga Ember w przeżywaniu żałoby. Jednak sekret, który skrywa, może zagrozić ich więzi.

Czy miłość ma moc uleczyć serce Ember? Czy rodzące się uczucie jest silniejsze niż skrywany sekret?

Ember jest postacią, z którą łatwo się identyfikować – jej siła, determinacja i chęć dbania o rodzinę są inspirujące. Josh, z kolei, jest uroczy i zabawny, ale również skomplikowany, co dodaje głębi w relacji tych dwojga. Mimo że książka może wydawać się przewidywalna i schematyczna, styl autorki sprawia, że lektura jest przyjemna i wciągająca. Yarros potrafi przekazać emocje bohaterów, co sprawia, że żyjemy i przejmujemy się ich historią.

Emocji tu nie brakuje! Mamy ich cały wachlarz, od bólu i straty po miłość i nadzieję. To historia o radzeniu sobie ze stratą bliskich, o potrzebie wsparcia i o tym, jak ważne jest, by pozwolić sobie na słabość i zaufanie innym.

„Och, moja December, z życiem możesz zrobić tylko to, co jesteś w stanie, to, co jest w twojej mocy. Ani mniej, ani więcej.”

“Każdym skrawkiem duszy” to wzruszająca opowieść o sile, miłości i przezwyciężaniu trudności. Mimo kilku przewidywalnych momentów, książka pozostawia trwałe wrażenie i skłania do refleksji nad wartością bliskich relacji i wsparcia w najtrudniejszych chwilach życia. Polecam ją każdemu, kto szuka powieści, która porusza serce i jednocześnie daje nadzieję.

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @mustread.wydawnictwo (współpraca reklamowa) 🩷.

Informacje dodatkowe o Każdym skrawkiem duszy:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-04-24
Tytuł oryginału: Full Measures
Dodał/a opinię: burgundowezycie

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Relating to adolescence / teenage years Interest age: from c 16 years

Zobacz opinie o książce Każdym skrawkiem duszy

Kup książkę Każdym skrawkiem duszy

Gdyby jednak
Rebecca Yarros0
Okładka ksiązki - Gdyby jednak

Wsiadając na pokład samolotu, Izzy Astor nie spodziewa się niczego szczególnego. Z pozoru to najzwyklejszy poświąteczny powrót do domu: jest tłoczno i...

Fourth Wing. Czwarte Skrzydło
Rebecca Yarros0
Okładka ksiązki - Fourth Wing. Czwarte Skrzydło

Smok bez swojego jeźdźca cierpi. Jeździec bez swojego smoka ginie. (Artykuł Pierwszy, Ustęp Pierwszy, Kodeks Jeźdźców Smoków) Oto brutalny, elitarny świat...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;