Estrogen

„Bo siła jest kobietą”.

Tak zwana „solidarność jajników” – prawda czy mit?
Kobieta jest w stanie wybaczyć mężczyźnie wiele, czasami zbyt wiele. Ale kobiecie.. nie daruje nawet potknięcia. Ciemna strona kobiecej natury to trudny temat, więc może lepiej nie wnikać😈. Nie mniej jednak zdarza się, że kobiety mają podobny gust. Gdy chodzi o alkohol wszystko jest ok, schody zaczynają się, gdy w grę wchodzi ten sam facet..

Patrycja, Michalina i Daria – dzieli je wiele, łączy uczucie do Michała. Każda z nich go kocha do szaleństwa i na swój własny sposób.

Patrycja, to była dziewczyna Michała. Z jednej strony zaradna bizneswoman. Z drugiej, porzucona sfrustrowana singielka w wiecznej pogodni za byłym.

Michalina, to siostra bliźniaczka Michała. Z pozoru kobieta sukcesu, a tak naprawdę, pozostająca od zawsze w cieniu brata, niedowartościowana od najmłodszych lat.

I Daria. Aktualna, choć już nie pierwsza, narzeczona Michała. Zatracona w nim bez reszty finansistka z bogatej rodziny.

Kim jest Michał?
Michał to nie byle kto. Proszę Państwa, to znany krakowski restaurator, członek jury programu kulinarnego, trendsetter smaków. Celebryta pełną gębą. Do tego duma i skarb rodziny. Jego urok osobisty, charyzma, charakter, inteligencja i łobuzerski uśmiech zwalają z nóg. No już trudno, że właściwie nie ma kręgosłupa moralnego, ani uczciwości, do celu dąży po trupach i ma zdecydowanie zawyżone mniemanie o sobie.

Gdy pewnego dnia Michał Jurczyk nie pojawia się w odcinku kulinarnego show realizowanego na żywo – wszystko wskazuje na to, że stało się coś bardzo złego..
Patrycja, Michalina i Daria, kobiety które go tak kochają są w szoku – Michał zaginął. Szybko okazuje się, że miłość od nienawiści dzieli zaledwie jeden krok.
Czy człowiek, którego tak dobrze znają rzeczywiście jest tym za kogo się podaje?
I co się stanie, jeśli rozpadnie się fasada pozorów przez lata budowana wyłącznie na pokaz?
Która z kobiet najbardziej pragnęła, żeby Michał zniknął?

Magda Stachula, Alicja Sinicka i Klaudia Muniak stworzyły kipiący estrogenem thriller, który może zasmakować nie jednemu pasjonatowi gatunku. Historia pełna kłamstw, prawd i półprawd – wciąga, zaskakuje, intryguje.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Estrogen:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-01-12
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Estrogen

Kup książkę Estrogen

Psychopata
Klaudia Muniak0
Okładka ksiązki - Psychopata

Thriller medyczny o niebezpiecznym eksperymencie, który prowadzi do serii tajemniczych zbrodni Co dzieje się w umyśle mordercy? W ośrodku naukowo-badawczym...

Obserwatorka
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Obserwatorka

Nowa powieść domestic-noir autorki bestsellerowej "Stażystki"Lepiej zasłaniaj okna po zmroku. Nawet jeśli nie masz nic do ukrycia. Iza i Arek kiedyś byli...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska