Żurawiecki i Nieobecni w Krytyce Politycznej

Data: 2011-06-04 13:39:38 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Żurawiecki i Nieobecni w Krytyce Politycznej

W poniedziałek, 6 czerwca o godz. 19.00, zapraszamy do Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat na spotkanie z okazji premiery książki Nieobecni Bartosza Żurawieckiego. W spotkaniu udział wezmą: Bartosz Żurawiecki, Karolina Sulej, doktorantka w Zakładzie Filmu i Kultury Wizualnej Instytutu Kultury Polskiej UW, dziennikarka związana m.in. z "Wysokimi Obcasami", Krzysztof Tomasik, publicysta, członek zespołu Krytyki Politycznej i redakcji "Repliki"; prowadzenie: Marta Konarzewska, współautorka książki Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu.

6 czerwca, godz. 19.00, CK Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, I piętro, Warszawa, wstęp wolny

 

Zapraszamy też na spotkanie z autorem w Świetlicy Krytyki Politycznej w Łodzi, które odbędzie się 29 czerwca o godz. 18.00. Szczegóły wkrótce.

 

O "Nieobecnych":

Po rozstaniu z partnerem A. nie może spać, dręczą go koszmary, ma depresję. Utrzymuje kontakty tylko z matką eksa, Marią. Pewnego dnia stwierdza, że nikt to nie dostrzega. Może kraść, zabijać. Tylko Maria go widzi. Wyznaje mu, że jej życie nigdy nie miało sensu i że nienawidzi tego świata. Postanawiają wymordować episkopat polski, a potem zniszczyć ziemię. 

W naszym świecie geje i stare kobiety czuja się wykluczeni. Przeczytaj o tym, jak gej i starsza kobieta wykluczają cały świat.

 

O AUTORZE

Bartosz Żurawiecki (ur. 1971) – dziennikarz, krytyk filmowy, felietonista, pisarz i dramaturg. Publikuje w „Przekroju", "Replice", "Filmie", „Dialogu”, „Ha!arcie”, na stronach wp.pl i onet.pl. Prowadzi blog filmowy kanału ale kino!. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodego krytyka filmowego (1996). Autor powieści Trzech panów w łóżku, nie licząc kota (2005) i Ja, czyli 66 moich miłości (2007), a także zbioru dramatów Erotica alla polacca. Nowele dramatyczne (2005). Współautor książek Homofobia po polsku (2004), Autorzy polskiego kina (2004) i Parametry pożądania: kultura odmieńców wobec homofobii (2006).

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje