Wystawa „Tu się nigdy nic nie zmieni '68" w Warszawie

Data: 2008-03-08 00:18:02 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - Wystawa „Tu się nigdy nic nie zmieni '68

W Warszawie zostanie otwarta wystawa plenerowa „Tu się nigdy nic nie zmieni '68”. Składa się na nią 200 archiwalnych zdjęć, a także teksty źródłowe opisujące wydarzenia marca z 1968 roku. Są wśród nich wspomnienia studentów i nauczycieli akademickich, inspirowana wydarzeniami tamtego okresu poezja, fragmenty dokumentów i przemówień przedstawicieli władz PRL oraz raporty Służby Bezpieczeństwa. Ekspozycja dokumentuje również inne dramatyczne momenty w historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w 1968 roku, m.in. interwencję wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. Wystawa pokazuje również codzienne życie w PRL-u.

Ekspozycja podzielona została na trzy części. Każda z nich prezentowana jest w innym miejscu Warszawy. Fotografie można oglądać na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego, na skwerze u zbiegu ulic Karowej i Krakowskiego Przedmieścia oraz w Domu Spotkań z Historią. Prezentowane fotografie w większości pochodzą ze zbiorów Polskiej Agencji Prasowej.

W uroczystym otwarciu wystawy w piątek w Domu Spotkań z Historią o 18:00 udział wzieli m.in.: prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezes PAP - Piotr Skwieciński i prorektor UW - prof. dr hab. Wojciech Tygielski. Odczyt pt. „My z Marca” wygłosił Jan Lityński. Zaprezentowany został także album „Rok 1968. Środek Peerelu”, którego wydawcą jest Ośrodek KARTA i Dom Spotkań z Historią. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod bramę Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie Irena Lasota odczytała rezolucję studentów UW z 8 marca ’68, którą 40 lat temu odczytała na uczelni. Odbył się także happening zorganizowany przez studentów UW i ASP.Wystawę „Tu się nigdy nic nie zmieni '68” oglądać można do 4 maja 2008.

Źródło:IAR 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje