Tygodnik wortalu Granice.pl #1 (4)

Data: 2008-01-07 01:56:20 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Tygodnik wortalu Granice.pl #1 (4) Tygodnik wortalu Granice.pl
nr 1/2008

Warsztaty poetyckie
Już na samym początku roku zapraszamy wszystkich poetów związanych z naszym wortalem do doskonalenia własnej techniki twórczej. Okazją dla mieszkających w Warszawie i okolicach będą warsztaty, prowadzone przez poetów, prozaików, krytyków literackich. Zainteresowani proszeni są o nadsyłanie do 20 stycznia 2008 zestawów prac (fragmenty prozy, poezja) na adres:
STAROMIEJSKI DOM KULTURY
RYNEK STAREGO MIASTA 2
00-272 WARSZAWA
lub
e-mail: nocpoetow@sdk.pl
z dopiskiem „warsztaty literackie".
Przy zestawie prac organizatorzy proszą o podanie adresu i telefonu. O zakwalifikowaniu na warsztaty poeci powiadomieni zostaną telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 0228312375 – prosić z Działem Literackim lub na stronie www.manifestacjepoetyckie.tk

Współpracownicy poszukiwani
Tymczasem w naszym wortalu sporo nowości. Przede wszystkim poszukujemy osób, które uwielbiają krytykować i komentować poezję, a przy tym - świetnie się bawić. Po połowie stycznia zaprosimy je do testowania zupełnie nowego, rewolucyjnego modułu Granic. Wszystkich zainteresowanych prosimy kontakt za pośrednictwem adresu e-mail wpolak@granice.pl oraz podanie wieku i miejsca zamieszkania. Zostało już tylko 19 miejsc - więc należy się spieszyć ze zgłoszeniami.

Poszukujemy również człowieka, który zająłby się opieką nad nowopowstałymi działami DVD - poprzez dodawanie informacji o niedawno wydanych filmach, publikowanie zapowiedzi wydawniczych z rynku płyt DVD oraz recenzowanie filmów, których egzemplarze recenzenckie otrzyma. Kontakt: slk@granice.pl

Odnowione blogi
Z radością zawiadamiamy, że w Nowym Roku udało się nam uruchomić zupełnie nowe blogi. Odtąd każdy użytkownik, który zarejestruje się w wortalu i zaloguje, będzie mógł prowadzić blog dostępny pod prostym adresem http://login.blog.granice.pl (na przykład: http://nektrus.blog.granice.pl) Każdy blog wyświetlał się będzie jako odrębna strona internetowa. Przygotowaliśmy również unikalne schematy graficzne, spośród których można wybrac najbardziej odpowiadający potrzebom i gustom użytkownika. Wystarczy więc zarejestrować się - całkowicie za darmo - i zalogować na stronie głównej wortalu. Wówczas, w panelu użytkownika, można korzystać z dwóch nowych opcji. Administracja - pozwoli użytkownikom na maksymalne dostosowanie zawartości blogu do swoich potrzeb (na przykład poprzez włączenie na stronie blogu tabelki z listą niedawno dodanej prozy czy poezji). Wygląd - pozwoli na dostosowanie estetyki blogu poprzez wybór konkretnej skórki z listy. Oczywiście podgląd nowych opcji i wyglądu blogów można uzyskać, przeglądając internetowe dzienniki redaktorów wortalu.

Własne biblioteczki użytkowników
W witrynie, w panelu dostępnym dla zalogowanych użytkowników, uruchomiliśmy również dział "Biblioteczka". Chcemy, by każdy internauta zarejestrowany w witrynie Granice.pl mógł podzielić się z innymi informacjami o tym, jakie książki posiada w domowym księgozbiorze. Nie jest to jednak wyłącznie w celu "intelektualnego szpanu". Obok standardowych danych - autora, tytułu, krótkiego opisu, zachęcamy również do uzupełniania pola "Komentarz". Dzięki temu wszyscy będą mogli poznać Waszą opinię na temat danej pozycji. Już nie będziecie musieli pisać recenzji, aby polecić jakąś książkę lub odradzić jej kupowanie czy lekturę. Wystarczy napisać kilka mocnych, dosadnych słów. Na razie lista książek i opinie o nich widoczne będą wyłącznie w profilu danego użytkownika, jednak gdy pojawi się odpowiednio duża liczba komentarzy, uruchomimy dział "Opinie czytelników".

Opinie czytelników
By wyrazić swoją opinię o książce, wystarczy zalogować się na stronie głównej wortalu. Następnie pod pogrubionym napisem "Biblioteczka" znaleźć można dwie opcje - Moja lista, służącą do podglądu, jakie książki przyszło nam już dodać oraz "Dodaj pozycje" - służącą do dodania własnego komentarza do istniejącej już w naszej bazie książki. Po kliknięciu tej opcji należy wybrać z listy interesującą Was książkę, a następnie wystawić jej ocenę oraz komentarz. Jeśli liczba pozycji na liście wydaje się zbyt duża - wystarczy po rozwinięciu listy wpisać za pomocą klawiatury pierwszą literę tytułu - wówczas lista zostanie automatycznie do niej przewinięta. Jeśli książki, którą chcecie ocenić, nie ma na liście, wystarczy kliknąć opcję "Książka" dostępną w ramach listy pod pogrubionym napisem "Dodawanie". Apelujemy jednak, by wpisać wówczas możliwie jak najwięcej dostępnych danych, w przeciwnym razie administrator może mieć zbyt wiele problemów z weryfikacją nowych pozycji na liście.

Wymiana książek
Wkrótce, gdy już opublikujecie wystarczająco wiele komentarzy i informacji o książce, zachęcimy Was do korzystania z projektowanej właśnie opcji wymiany książek. Użytkownicy wortalu będą mogli "dogadać się" ze sobą, po czym wymienić interesującymi ich książkami. Pozwoli to poszerzyć własne horyzonty czytelnicze i zapoznać się z większą liczbą publikacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Najnowsze teksty
W dziale "Publicystyka" Ewelina Nakielska znakomicie pisze o micie wampira w popkulturze. Temat to nośny i interesujący - stąd też zapraszamy do lektury jej tekstów. Zachęcamy wszystkich do zajrzenia do naszego działu "Recenzje filmów". Znajdziecie tam recenzję drugiej części filmu "Skarb Narodów" - "Księga tajemnic" oraz tekst na temat obrazu "Obcy kontra Predator 2". Z kolei wśród recenzji książkowych szczególnie interesujące wydają się teksty na temat zbioru opowiadań Michela Fabera "Jabłko", nowej powieści Mary Higgins Clark i Carol Higgins Clark - "Świąteczny rejs" czy książki "Przystupa" Grażyny Plebanek. Wielu zainteresuje zapewne "Przewodnik po przyjaźni" Józefa Augustyna. Z kolei w naszym dziale "Biografie" ostatnio jest dość filmowo. Polecamy teksty na temat zmarłego niedawno Jerzego Kawalerowicza, ale też reżyserów znamienitych i wciąż aktywnych twórczo - Andrzeja Wajdy czy Krzysztofa Zanussiego. Na tym kończymy cotygodniowy przegląd wortalowych nowości, zachęcając do częstego odwiedzania naszego serwisu - tym bardziej, że już wkrótce ukaże się on oczom Internautów w gruntownie zmienionej szacie graficznej, o czym nie omieszkamy niezwłocznie Was poinformować.

Sławomir Krempa
sekretarz redakcji

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje