„The Good Doctor” to za mało! Powstaje prawniczy spin-off „The Good Lawyer”

Data: 2022-09-06 14:46:12 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Agata Rejnowska
udostępnij Tweet

Kto nie poznał jeszcze przygód genialnego chirurga Shauna Murphy'ego, powinien szybko nadrobić, bowiem stacja ABC rozpoczęła prace nad spin-offem serialu The Good Doctor. Tym razem zmieni się jednak profesja głównej bohaterki. Zamiast do świata medyków, przeniesiemy się na salę sądową.

Obrazek w treści „The Good Doctor” to za mało! Powstaje prawniczy spin-off „The Good Lawyer” [jpg]
Freddie Highmore w roli Dr. Shauna Murphy'ego w serialu The Good Doctor / fot. ABC/Art Streiber

Stacja telewizyjna ABC rozpoczęła prace nad spin-offem niezwykle popularnego medycznego serialu The Good Doctor, którego bohaterem jest dr Shaun Murphy. Czy nowa produkcja okaże się równie wielkim hitem?

The Good Lawyer – o czym opowie spin-off The Good Doctor?

Główną bohaterką nowej produkcji The Good Lawyer będzie Joni, błyskotliwa prawniczka, która podobnie jak dr Murphy, oprócz stresującej pracy, musi mierzyć się z osobistymi problemami. Joni zmaga się z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. Bohaterkę poznajemy w 13. odcinku szóstego sezonu The Good Doctor, kiedy dr Murphy wplątuje się w problemy z prawem. Ten odcinek jest jednocześnie pilotem The Good Lawyer.

Czytaj również: „Bodies, Bodies, Bodies”. Horror z Pete Davidsonem wkrótce w kinach

Jednak w The Good Lawyer poznamy nie tylko historię Joni. Drugą istotną bohaterką będzie Janet, która również pracuje w tej samej kancelarii. Miała ona już okazję reprezentować innego bohatera serialu o lekarzach, mianowicie mentora i opiekuna Murphy'ego – dr. Glassmana. Wkrótce lekarz ponownie potrzebuje pomocy prawnej, decyduje się jednak na usługi Joni, a nie Janet. To prowadzi do konfliktu między prawniczkami. 

The Good Doctor – dlaczego warto poznać historię niezwykłego chirurga?

Serial The Good Doctor odbił się szerokim echem. Szczególną popularność w Polsce zdobył, kiedy pojawił się na antenie stacji AXN oraz platformie Netflix, na której kilka dni temu pojawił się czwarty sezon.  Jego pierwsze dwa odcinki miały premierę w drugiej połowie 2020 roku i odnoszą się do pandemii koronawirusa. Są niejako hołdem dla wszystkich lekarzy, którzy walczą z epidemią na pierwszym froncie. Przez długi czas serial utrzymywał się w polskiej topce popularnej platformy, zajmując drugie miejsce. Wyprzedził go jedynie Sandman.

Może zainteresuje Cię również: Co z kontynuacją „Sandmana”? Neil Gaiman komentuje, czy są szanse na drugi sezon serialu

W odróżnieniu od obecnie powstającego spin-offu, The Good Doctor nie jest oryginalną produkcją. Bazuje ona na koreańskim serialu Good Doctor. Obecnie powstało już 5 sezonów.  Sam serial skupia się na młodym mężczyźnie w spektrum autyzmu, a jednocześnie jego największym marzeniem jest pracować jako chirurg. Wyróżnia się on ogromną wiedzą, pamięcią oraz umiejętnościami w związku z czym bohater zostaje rezydentem w prestiżowym szpitalu na oddziale chirurgii. Mimo że niewątpliwie jest wybitnym lekarzem, ma problemy w kontaktach międzyludzkich, które w pracy lekarza są bardzo ważne. Z kolejnymi odcinkami obserwujemy, jak Shaun Murphy nawiązuje przyjaźnie i pierwsze relacje miłosnych.

Na ten moment nie znamy obsady nowego serialu, jednak wiemy, że za scenariusz odpowiedzialni są twórcy The Good Doctor: David Shore, a także Liz Friedman. Pierwszy z nich odpowiedzialny był także za inny popularny serial medyczny — produkcję o Dr. House.

Seriale medyczne i prawnicze – jakie tytuły warto znać?

Seriale, w których akcja toczy się na sali operacyjnej czy sądowej, uzbierało się naprawdę sporo. Uwielbiamy oglądać, jak genialni lekarze ratują ludzkie życie, a wybitni prawnicy wygłaszają płomienne mowy, broniąc swoich klientów. Jakie tytuły stały się już klasykami?

Dr House książka

Wspomniany już serial medyczny, Doktor House, to historia wybitnego ekscentryka i diagnosty, który, niczym bohater powieści Arthura Conana Doyle'a – Sherlock Holmes, rozwiązuje zagadki medyczne, tym samym stając się ulubieńcem widzów. Z nowszych produkcji warto wspomnieć o Szpitalu New Amsterdam, którego główny bohater, Max Goodwin, jest zupełnym przeciwieństwem zgryźliwego i zamkniętego House'a.

Czytaj również: „Ród Smoka” – już dziś premiera! Kim są bohaterowie prequela „Gry o Tron”?

Warto zauważyć, że historia Goodwina oparta została na prawdziwej historii doktora Erica Manheimera. Po latach pracy napisał książkę Dwunastu pacjentów. To właśnie na podstawie tej powieści powstał serial. Nie zatrzymując się jedynie na oczywistych przykładach, widzowie mogą przenieść się także do szpitala psychiatrycznego, czyli serialu Netflixa Siostra Ratched. Tytułowa bohaterka na pewno nie zalicza się do pielęgniarek, pod której skrzydła chcielibyśmy trafić. Serial oparty został o główną antagonistkę Lotu nad kukułczym gniazdem Kena Kesey'a. Z seriali prawniczych warto zobaczyć także najnowszą propozycję Netflixa, czyli Niezwykłą prawniczkę Woo. Bohaterka produkcji, podobnie jak dr Murphy, jest osobą ze spektrum autyzmu. 

Szpital New Amsterdam książka

Z topowych seriali prawniczych wymienić można W garniturach. Głównym bohaterem jest Harvey Specter – jeden z najlepszych prawników Nowego Jorku. W pewnym momencie zatrudnia on Mike'a. Chłopak wyróżnia się ogromną wiedzą i fotograficzną pamięcią. Sęk w tym, że nie ma on prawniczego wykształcenia. Bohaterzy postanawiają ukryć ten szczegół. Superprawniczką jest także bohaterka nowego serialu Disney+, czyli tytułowa Mecenas She-Hulk. Kuzynka znanego zielonego mutanta Hulka będzie udzielać porad prawnych klientom o nadnaturalnych zdolnościach, a po pracy nauczy się panować nad swoimi nowymi zdolnościami.

Tagi: spin-off, serial,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Pokaż wszystkie recenzje