Każda jego nowa książka jest wydarzeniem. Każda zdobywa najwyższe noty krytyków, ciesząc się jednak również ogromnym uznaniem czytelników. "Widnokrąg", "Traktat o łuskaniu fasoli", "Pałac" - te tytuły były na ustach całej Polski. Wiesław Myśliwski. Jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. Sukces literacki zwiastował już jego debiut - mniej znana książka "Nagi sad" - przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. Tę właśnie powieść wygrać możecie w naszym nowym konkursie.
Udział w konkursie:
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy napisać nam, jakie hasło, słowo, temat - co kojarzy się Wam z prozą Myśliwskiego? Warto też dodać "Nagi sad" do swojej wirtualnej biblioteczki - na przykład jako książkę, którą chce się przeczytać - KLIK! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 marca 2011 - warto więc się pospieszyć! Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy KLIKNĄĆ TUTAJ!
O powieści "Nagi sad":
"Nagi sad" to przejmująca opowieść o miłości ojca i syna. To miłość wyrażana w milczeniu, domysłach, drobnych gestach i nieustannym poszukiwaniu siebie nawzajem. To relacja najbliższych sobie osób, w której syn próbuje sprostać marzeniom ojca.
Bohater wykształcony w mieście, a pochodzący ze wsi usiłuje na powrót się odnaleźć w świecie swojego dzieciństwa i młodości. W świecie najbliższym natury, a zarazem najprostszych i najgłębszych związków między ludźmi.
Na motywach powieści powstał nagradzany i popularny film pt. Przez dziewięć mostów, który otrzymał m.in. „Złotą Pragę” (Grand Prix na festiwalu telewizyjnym w Pradze) w 1972 roku. Scenariusz filmu napisał sam Wiesław Myśliwski.
„Tom prozy Wiesława Myśliwskiego przykuł mnie od pierwszych zdań do swego tekstu, gęstego od znaczeń; oderwać się od niego nie można. Nie znaczy to, że Nagi sad jest powieścią sensacyjną czy „przygodową”, wręcz przeciwnie: to rzecz nie dla tych, którzy szukają tylko interesującej anegdoty. (...) Wiesław Myśliwski pokazał w swojej pierwszej książce wielorakie umiejętności powieściopisarskie. Objawił się nowy talent”.
Julian Przyboś, Niezwyczajny debiut, „Życie Warszawy” 1968