Ruszyła akcja #książkanakryzys! Czytaj i walcz z kryzysem

Data: 2020-04-09 12:51:58 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W środę, 8 kwietnia, wystartowała nowa akcja społeczna #książkanakryzys. Nowa inicjatywa ma na celu promowanie rynku książki w czasach epidemii koronawirusa.

Obrazek w treści Ruszyła akcja #książkanakryzys! Czytaj i walcz z kryzysem [jpg]

Koronawirus sprawił, że chociaż nie możemy spotkać się w czasie festiwali literackich offline, to literatura w tym trudnym czasie stanowi ważny element naszej codzienności. Chwilowo zmienił się także rynek książki – odwołano spotkania autorskie w księgarniach, a także wiele imprez targowych – między innymi Warszawskie Targi Książki. Mimo tego życie literackie nie zamarło – niektóre wydawnictwa, pomimo pandemii, publikują kolejne nowości, a autorzy spotykają się z fanami za pośrednictwem sieci.

Czytaj także: Spotkania autorskie online. Kiedy zobaczyć pisarzy online?

W środę 8 kwietnia 2020 r. wystartowała strona ksiazkanakryzys.pl – nowa akcja społeczna zainicjowana przez redakcję portalu Granice.pl. Obejmować ona będzie publikowanie w mediach społecznościowych, na blogach i stronach internetowych materiałów z hasztagiem #ksiazkanakryzys. Stworzą je zaangażowani w akcję czytelnicy, blogerzy, autorzy, wydawcy, a zebrane materiały prezentowane będą na stronie internetowej www.ksiazkanakryzys.pl.

Akcja #ksiazkanakryzys łączy wszystkich ludzi kochających książki. Strona www połączyć ma wszystkie osoby, którym bliskie jest słowo pisane – autorów, wydawców, blogerów i czytelników. Na podstronie „E-spotkania z autorami” znaleźć można linki do spotkań z pisarzami w sieci. Oprócz tego w zakładce „Książki na kryzys” pojawiają się tytuły polecane przez czytelników biorących udział akcji – prezentowane są tam książki, o których użytkownicy social mediów napisali, opatrując swoje wpisy hashtagiem #ksiazkanakryzys.

Na stronie akcji #ksiazkanakryzys znaleźć można gotowe grafiki do udostępnienia w social mediach, a także informacje, jak można przyczynić się do promocji czytelnictwa w sytuacji epidemii. Udowodnijmy, że literatura może nam wszystkim pomóc!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje