Zapraszamy do lektury najnowszej książki Marii Nurowskiej, Requiem dla wilka, kontynuacji głośnej powieści "Nakarmić wilki" z 2010 roku.
Trudno opisać bieszczadzką ciszę, trudno pokazać piękno tej nie do końca ucywilizowanej krainy – ale Nurowskiej to się doskonale udało. Czuję, że pisarkę dotknął skrzydłem Bieszczadzki Anioł.
Bernadetta Łagodzic-Mielnik o powieści Nakarmić wilki.
Joanna Pasieczna, młoda absolwentka łódzkiej Filmówki, przyjeżdża w Bieszczady, aby spotkać się ze swoim idolem, wybitnym filmowcem Jerzym Glinickim, który po latach wrócił do Polski i wybudował w Bieszczadach dom. Ta podróż zmienia jej życie. Joanna odkrywa prawdę o śmierci Katarzyny, doktorantki SGGW, i zamiast kręcić dokument o reżyserze, zaczyna stąpać po śladach Kasi. Przeprowadza się w Bieszczady, odnajduje zapiski dziewczyny. Coraz bardziej się z nią utożsamia.
Tymczasem z Glinickim połączy Joannę przyjaźń, a nawet coś więcej. Sprawy się skomplikują, kiedy pojawi się Olgierd, naukowiec, leśnik, którego kochała Katarzyna.
Maria Nurowska – autorka powieści i dramatów. Wydała ponad dwadzieścia książek, m.in. Postscriptum (1989, wznowione ostatnio pt. Wybór Anny), Hiszpańskie oczy (1990), Listy miłości (1991), sagę Panny i wdowy (1991–1993), Rosyjskiego kochanka (1996), Tango dla trojga (1997), Miłośnicę (1998), Niemiecki taniec (2000), opowieść o Ryszardzie Kuklińskim Mój przyjaciel zdrajca (2004), trylogię ukraińską: Imię twoje... (2003), Powrót do Lwowa (2005), Dwie miłości (2006), wspomnienia Księżyc nad Zakopanem (2006) oraz opowieść biograficzną Anders (2008). W roku 2009 nakładem W.A.B. ukazała się powieść Sprawa Niny S., w 2010 kolejna – Nakarmić wilki. Książki Marii Nurowskiej zostały przetłumaczone na szesnaście języków, w tym chiński i koreański. We Francji i w Niemczech były bestsellerami.
Zapraszamy na www.marianurowska.com.pl, www.facebook.com/nurowska