Poesia Picnic w Warszawie

Data: 2010-09-04 00:54:37 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Poesia Picnic w Warszawie

 

Zapraszamy na warszawski piknik poetycki!

 

W najbliższą sobotę, 4 września, po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się „Poesia Picnic”. Miejscem spotkania z poezją będzie zielony skwer przy Kawiarni Kafka. Oprócz ogromnej dawki poezji czytanej i śpiewanej, warsztatów literackich, spotkań z artystami zaplanowano również warszawski półfinał, a później finał ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Młodzi na łodzi” realizowanego we współpracy z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Pikniki poetyckie są organizowane w trzech miastach: Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Wydawnictwo Bramasole.

 

 

Spotkanie z poezją miłosną, buntowniczą, podróżniczą, czytanie, śpiewanie i „rapowanie” poezji, spotkania z artystami, dyskusje i warsztaty to tylko część z atrakcji przygotowanych z okazji Poesia Picnic. W programie jest również spotkanie dyskusyjne „Literatki Bluszcza” organizowane wraz z magazynem „Bluszcz”, podczas którego znani poeci wraz z publicznością zastanowią się „Jaka jest współczesna poezja”. W poetycką podróż zabiorą nas Agnieszka Żelazko (Główny Organizator pikników, właściciel Wydawnictwa Bramasole), Łukasz Tabin (Krytyk Literacki, Redaktor Naczelny portalu Pro Arte), Aneta Boryczko (Psycholog, autorka tekstów do magazynu „The Polish Observer”, autorka tekstów piosenek), Marika Krajniewska (Pisarka, autorka książek: „Papierowy Motyl”, „Zapach malin”, „Era Kobiet”), Ewa Frączek (Filozof, Historyk i Poetka) i inni.

 

Integralną częścią pikników poetyckich jest ogólnopolski konkurs poetycki „Młodzi na łodzi”. Co wyróżnia nowy konkurs od pozostałych? Przede wszystkim możliwość wygrania darmowych, rocznych warsztatów literackich w Polskiej Akademii Nauk, które mają sprzyjać podejmowaniu samodzielnej twórczości poetyckiej, prozatorskiej, translatorskiej, dziennikarskiej oraz krytycznoliterackiej. Można wygrać również wydanie własnego tomiku oraz publikację wierszy w magazynie „Bluszcz”. Podczas Poesia Picnic 4 września, odbędzie się warszawski półfinał konkursu „Młodzi na łodzi”, w którym swoje wiersze wyrecytuje siedmiu półfinalistów, a później wielki finał, podczas którego zmierzą się poeci z Poznania, Krakowa i Warszawy.

 

Partnerem warszawskiego pikniku poetyckiego zostały dwie kultowe kawiarnie: Kafka oraz Grawitacja, które mieszczą się na Powiślu, niedaleko Harendy, BUW-u i PAN-u. Imprezę swoim patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Śródmieście, Studium Literacko Artystyczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz eMULTIpoetry – edukacyjny, międzynarodowy projekt poetycki realizowany z programu Unii Europejskiej Grundtvig, prowadzony przez instytucje kultury w Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii i Grecji.

 

Patronami medialnymi „Poesia Picnic 2010” są: magazyn Bluszcz, TVP Kraków, TVP Poznań, Lounge Magazyn, Lounge TV, Radio Merkury, Echo Miasta, Twój Tydzień Wielkopolski, Echo Poznania.pl, Serwis Kulturalno-Literacki Pro Arte, Radio Afera oraz Fundacja Commitment to Europe Arts & Business. Głównym organizatorem pikników poetyckich oraz konkursu „Młodzi na łodzi” jest wydawnictwo Bramasole.

 

Zapraszamy na Poesia Picnic w Warszawie

4 września, w godzinach 12:00 – 20:00

Kawiarnia Kafka i zielony skwer obok kawiarni

Ul. Oboźna 3

Więcej informacji: www.piknikipoetyckie.pl

 

***

Szczegółowych informacji udziela:

 

Agnieszka Żelazko – główny organizator

Agnieszka.zelazko@gmail.com, tel. 695 431 706

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje