W ostatnich tygodniach zorganizowaliśmy aż 5 konkursów, w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody książkowe. Oto ich wyniki:
Laureatami konkursu organizowanego z wydawnictwem Skrzat, a poświęconego książce "Gryźgo idzie w świat", są:
- Marcel Kukuła z Komorowa
- Agnieszka Tkocz z Zacharzowic
- Paweł Koehler z Warszawy
W konkursie organizowanym wspólnie z wydawnictwem Philip Wilson, który poświęcony był "Cudownej podróży Edwarda Tulana" spłynęło do nas bardzo wiele zgłoszeń. Rozlosowaliśmy dwa egzemplarze tej wspaniałej baśni. Zdobyli je:
-Iwona Piotrowska z Rudy Śląskiej
-Szymon Grubny z Ustki
Spore zainteresowanie wzbudził konkurs organizowany z wydawnictwem Videograf II, który poświęcony był powieściom z cyklu "Bractwo Szkarłatnych Liter". Tutaj laureatami zostali:
- Joanna Grabowska z Rudy Śląskiej
- Małgorzata Kencka z Suchej Beskidzkiej
- Sławomir Pochwatka ze Strzeszkowic Małych.
Mimo długiego weekendu, konkurs poświęcony książce Igora Zalewskiego i Henryka Sawki "Historia dosłowna" organizowany wspólnie z wydawnictwem Videograf II niejako przy okazji obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 przyciągnął na nasze strony bardzo wielu internautów. Tym bardziej, że było o co rywalizować. Do wygrania było aż 10 egzemplarzy książki, które otrzymają:
- Klaudia Basiura ze Śmigla
- Marta Mrożek-Strutyńska z Krakowa
- Albert Piekarzewski
z Krakowa
- Krzysztof Bryzik z Chorzowa
- Agnieszka Śliwińska z Legionowa
- Krzysztof Reich z Brodnicy
- Grzegorz Perłowski z Miłkowa
- Katarzyna Ciastko z Koniecpola
- Anna Ziółkowska z Rypina
- Katarzyna Mikosz z Wieliczki.
Na koniec zakończony dziś konkurs organizowany wspólnie z Oficyną Wydawniczą Impuls. Wygrać w nim można było zestaw aż 7 książek. Nagrody te zapewne z radością odbiorą:
- Paweł Mańkowski z Fabianek
- Sandra Szelejewska z Katowic
- Mikołaj Krakowiak z Lublina.
Gratulujemy serdecznie, nagrody te otrzymają Państwo pocztą. Zapraszamy już dziś do udziału w kolejnym z naszych konkursów:
Wortal literacki Granice.pl poleca książki Wydawnictwa MG. Z wydawnictwem tym regularnie współpracujemy, sprawując patronat nad niemal każdą nową publikacją. Uwadze czytelników chcielibyśmy polecić wznawiane książki Leopolda Tyrmanda – szczególnie „Dziennik 1954” jego autorstwa. By przypomnieć Państwu jego twórczość, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie poświęconemu tej właśnie publikacji. Nagrodami są ufundowane przez Wydawnictwo MG egzemplarze książki „Dziennik 1954”.
Udział w konkursie:
By wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie. Na odpowiedzi czekamy do 15 czerwca 2009. Podpowiedź znajdziecie w opisie książki opublikowanym w naszej witrynie.
O książce „Dziennik 1954”:
W tej niewielkiej w gruncie rzeczy książce, jest wszystko, czego można się chcieć dowiedzieć o tym, jak wyglądało życie w socjalizmie. Oczywiście życie inteligenta. A szczególnie inteligenta Warszawiaka. Na kartach „Dziennika 1954” spotkamy Herberta, Jasienicę, Kisiela, Turowicza, J.J. Szczepańskiego, by wspomnieć tylko tych, których wspominać warto.
Znamienne jest również, że Tyrmand przerwał tworzenie tych zapisków w momencie „odwilży” – potem napisał i wydał „Złego”. To był moment nadziei, że idzie ku normalności. Nic błędniejszego. Tyrmand, jeden z najwybitniejszych umysłów literackich XX wieku, wyjechał z Polski, by już nigdy tu nie wrócić.
REKLAMA