Najpiękniejsze Książki Roku

Data: 2008-04-23 23:50:17 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: zorza
udostępnij Tweet
News - Najpiękniejsze Książki Roku

W tegorocznym 48. konkursie na "Najpiękniejsze Książki Roku" organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek aż dwie publikacje Wydawnictwa BOSZ zdobyły główne nagrody w swoich kategoriach.
       

Dwutomowa publikacja łącząca utwory literackie i prace plastyczne dwóch wybitnych polskich artystów: "Znaki na papierze. Cyprian Norwid" oraz "Znaki na papierze. Zbigniew Herbert" została uhonorowana pierwszą nagrodą w kategorii "literatura piękna".

Bogato ilustrowana pozycja "Kraków w Europie Środka" autorstwa prof. Jacka Purchli zdobyła natomiast główną nagrodę w kategorii "książek naukowych i popularnonaukowych z dziedzin humanistycznych".

Wyróżnienie otrzymał również tom "Pisane światłem. Antologia poezji inspirowanej fotografią" (opracowanie zbiorowe, autor wstępu Julia Hartwig).

To już drugie wyróżnienie dla tego tytułu. Antologia "Pisane światłem" zdobyła wyróżnienie w konkursie o "Pióro Fredry 2007" podczas XVI Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 16 maja 2008 r. o godzinie 12 podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki – sala im. Rudniewa.

 

Źródło: www.czytelnia.onet.pl 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda Miecza. Ona
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda Miecza. Ona
Elfie, mamy problem!
Marcin Pałasz
Elfie, mamy problem!
Niepokorne
Sylwia Markiewicz
Niepokorne
Ja, diablica
Katarzyna Berenika Miszczuk ;
Ja, diablica
Kość niezgody
Monika Lech ;
Kość niezgody
Noworoczne panny
Magda Knedler
Noworoczne panny
Pokaż wszystkie recenzje